Ödeme sistemleri analitiği MyPat, küçük mağazalara ücretsiz hizmet sunacak
E-Ticaret

Ödeme sistemleri analitiği MyPat, küçük mağazalara ücretsiz hizmet sunacak

Ödeme sistemlerindeki sorunlara odaklanarak e-ticarette kârlılığı artırmayı hedefleyen mypat.co, genele açık ücret tarifesini yayınladı ve önemli 2 iş ortaklığına imza attı.

Eylül ayında sizlere tanıtığımız MyPat, kısaca hatırlatacak olursak, gerçek zamanlı ödeme analitiği olarak e-ticarette alışverişi terk edenlerin oranını (shopping cart abandonment rate) azaltarak kârlılığı artırmayı hedefliyor.

 Küçük müşterilere ücretsiz hesap

Hakan Erdoğan tarafından kurulan MyPat'in henüz açıklanan fiyat tarifesi aylık 2000 işleme kadar girişimlerin ücretsiz hizmet alabileceğini gösteriyor. Ücretsiz hesap üstündeki tüm hesap tiplerinde de 1 aylık boyunca ücretsiz kullanım sunuluyor.

mypat real time payment analytics

Yukarıda da görebileceğiniz gibi ödeme hacmine göre 5 farklı hesap tipi belirleyen Mypat, 2000 ve üzeri işlem adeti için aylık 59 dolar, 150 bin işlem adetine kadar 129 dolar, 300 bin işlem adetine kadar da aylık 199 dolar talep ediyor. Bunun üzerindeki e-ticaret şirketlerinin özel teklif alması gerekiyor.

Yeni büyük müşteriler

Türkiye'de büyük e-ticaret girişimlere baktığımızda aklımıza gelen markalar var ve Mypat bunlardan ikisini müşterileri arasına katmış bile. Kredi kartı ile ödeme kabul etmeye başlayan YemekSepeti.com ve Türkiye'nin en büyük pazar yeri girişimlerinden n11.com Mypat'i kullanmaya başlayan ilk müşteriler arasına girmiş. Tazedirekt.com ise MyPat'in ilk büyük müşterisiydi.

Türkiye'de SaaS tipi bir girişimlerin artması gerektiğini sürekli söylüyoruz ama yerli SaaS girişimlerine ilgi gösterilmediğinin de pekala farkındayız. Mypat ise bu kısır döngüyü kırmayı başarmış gibi görünüyor. Daha iyi haberler almak umuduyla yeni SaaS girişimlerinin de MyPat gibi gerçekten ihtiyaca dönük işler yapmasını umut ediyoruz. ;)

Mypat'in nasıl bir hizmet sunduğunu aşağıdaki videoda ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Yorumlar (3)
 1. Başarılar. Ülke olarak Saas projelere daha çok önem verip, "muhasebe programı yapıp satsak mı" kafasından çıkmalıyız.

 2. Aristo-Z Aristo-Z

  Teknik olarak neyi-nasıl yaptıgını ve hizmet bedeli sebebini bile anlayamadım. Çok büyükler kullanıyorsa "ama para veriyorlarsa" vardır kerameti. Ama para vermiyorarsa itibar hissedarlığı varsa kullanmam, "small data" tedirginliği olur conflict kabusu basar easyco yaparım.. hayırlı olsun :)

 3. Merhabalar.

  mypat gerçek zamanlı ödeme analitik uygulamasıdır. Sizin ödeme sisteminizin fotoğrafını çeker ve ne kadar verimli çalışıp çalışmadığınızı, kullanıcıları hangi sebeplerle kaçırdığınızı, kullanıcıların ödeme davranışlarını (taksit, kart, tutar, ...) analiz eder.

  Ayrıca işletmenizin günlük/haftalık/aylık/yıllık ciro gidişatını önceki dönemlerle karşılaştırmalı bir şekilde sunar bu sayede işletmenizin trendini, varsa bir düşüşü anında görürsünüz. Proaktif izleme altyapıss ile sanal POS veya sistemsel kaynaklı herhangi bir kesintiden anında haberdar olursunuz bu sayede ciro kaybetmezsiniz.

  Ana amaç üye işyerinin ödeme sistemleri performansını yükseltmek, ciro ve kullanıcı kaybetmesini önlemek, sepet dönüşüm oranını arttıracak faydalar sunmak.

  Teşekkürler.