Yemeksepeti iOS uygulamasında online ödeme dönemi başladı

Yemeksepeti iOS uygulamasında online ödeme dönemi başladı

Mobil ödeme kullanıcılar tarafından gün geçtikçe daha fazla talep ediliyor ve bunun bir sonucu olarak, daha fazla uygulama mobil ödeme seçeneklerini adapte ediyor. Yemeksepeti bugün iOS uygulamasında yaptığı güncellemeyle, kredi kartı ve fastPay mobil ödeme fonksiyonunu devreye aldı.

Halihazırda geçtiğimiz Ocak ayında yemeksepeti.com'a fastPay ile ödeme seçeneğini ekleyen şirket, böylelikle yeniliği mobil uygulamasına da uyarlamış oldu.

Uygulama ile verilen siparişlerde kredi kartı ile ödemeyi mümkün hale getiren güncelleme için Yemeksepeti, MasterCard ile birlikte çalışmış.

MasterCard, daha önce benzer şekilde BiTaksi'nin mobil uygulamaları için kredi kartı bilgisi saklama desteğini sağlamıştı. Anlaşılan Yemeksepeti de aynı iş birliğini kullanarak bu sorunun ve sorumluluğun üzerinden gelmiş.

ye-3 ye-1 ye-2

Kredi kartınızı bir kere kaydettikten sonra Yemeksepeti iOS uygulamasından, bir sonraki siparişinizde tek tıkla ödeme yapabiliyorsunuz. Yemeksepeti’nden aldığımız bilgiye göre online ödeme seçeneği, şu anda 5 bin 300’den fazla restorandan verilecek siparişlerde kullanılabiliyor.

Yeni özellikle ilgili paylaşılan açıklamada Yemeksepeti Kurucu Ortağı ve CFO’su Gökhan Akan, online kredi kartı ve banka kartı ile ödeme seçeneğinin bir süredir Yemeksepeti kullanıcıları tarafından talep edilen bir özellik olduğunu belirtiyor.

Yemeksepeti'nin iOS uygulamasını buradan indirebilirsiniz. Halihazırda uygulama kullanıcısıysanız, yeni özelliklerden faydalanmak için uygulamayı güncellemeniz yeterli.

Yemeksepeti uygulamasının 4.1 versiyonunda gelen yenilikler.

yemeksepeti-guncelleme-notlari

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.