Apple, bu akşamki etkinliğinden önce yeni iPad'lerin görüntülerini "yanlışlıkla" yayınladı
Teknoloji

Apple, bu akşamki etkinliğinden önce yeni iPad'lerin görüntülerini "yanlışlıkla" yayınladı

 • Evet, yanlış duymadınız Apple, iTunes mağazasında yeni iPad'lerin görüntülerini "yanlışlıkla" yayınladı.

16 Ekim, yani bu akşam Apple'ın yeni iPad'leri tanıtacağı gün. 15 Ekim akşamının gündemi ise yeni tablet, phablet, TV ve mobil işletim sistemini içeren büyük bir tanıtım yapan Google'dı. Ta ki iPad'in görüntüleri Apple tarafından sızdırılana kadar. Evet, yanlış duymadınız Apple, iTunes mağazasında yeni iPad'lerin görüntülerini "yanlışlıkla" yayınladı. Durumu fark eden Apple gurusu Mark Gurman da kısa süre içinde bu hatayı haber yaptı ve görüntüler basına sızdı. Sonuç olarak Apple, olabildiğince garip bir zamanlamayla, garip bir hata yaptı...

ipad1.480x480-75

iBooks içindeki iOS 8.1 iPad kullanıcı rehberinde iPad Air 2 ve iPad Mini 3'ün ekran görüntüleri de var. Yani yeni iPad'ler iPad Air 2 ve iPad Mini 3 isimleriyle gelecek, büyük olasılıkla. Sızıntı, Apple'ın yeni iPad'lerde büyük bir tasarım değişikliğine gitmediğini gösteriyor. Yeni iPad'ler beklendiği gibi Touch ID yani parmak izi sensörü özelliğine sahip. Apple, iPhone 5S'te tanıttığı Burst Mode'u iPad Air 2'ye de uyarlamış, görüntülere göre.

burst mode ipad air 2

Apple'ın bu akşamki etkinliğinde, retina display özelliğine sahip ilk iMac ve OS X Yosemite'a da yer vermesi bekleniyor. Etkinliği canlı bloglamayla aktaracağımızı da bir kez daha hatırlatalım.

Yorumlar (6)
 1. Mehmet Can Mehmet Can

  Ne sakarlar yahu. Hep de yanlışlıkla yayınlıyorlar :)

 2. Ajanweb Ajanweb

  iPad'den çok biz Yosemite'ı bekliyoruz.

  Cep telefonu radyasyonundan kurtulmak için çok iyi olacak. Yosemite iphone'a gelen telefonların mac'ten cevaplanmasını sağlıyor. iphone'u öbür köşeye koyacağız, iphone çaldı mı, mac'ten kulaklıkla cevaplayıp telefonun yaydığı radyasyondan uzak kalabileceğiz. Bütün gün ofiste telefonla konuşmak zorunda olanlar için kolay ve sağlıklı bir çözüm olacak.

  1. Iste ben buna devrim gibi yenilik derim!

  2. Barış Barış

   Radyasyondan kurtulmak istiyorsan iphone kullanmaman yeterli

 3. Salih Bosca Salih Bosca

  "Yaw he he" diyesi geliyor insanin. Yine de Hatasiz kul olmaz :)

 4. Hasan Hasan

  İnsanların pek çoğu saf olduğundan dolayı, bu tür viral olaylar hâlâ iş görüyor şirketler için. Tabi ilerleyen yıllarda, eğer yeni nesil bu alanda kendini geliştirirse, o zaman bu şirketlerin sonu gelecektir kanımca.