ING Bank 31 Ekim'de Bankacılık Hackathon'u düzenliyor
Etkinlikler

ING Bank 31 Ekim'de Bankacılık Hackathon'u düzenliyor

Gün geçtikçe Türkiye'de düzenlenen hackathon'ların sayısı da artıyor. Bu yazıdaysa sizlere ING Bank'ın düzenlediği, Bankacılık Hackathon'undan bahsedeceğiz.

31 Ekim ile 2 Kasım tarihlerinde Koç Üniversitesi'nin Nişantaşı'nda bulunan kampüsünde gerçekleşecek olan hackathon'a ister takım olarak -en fazla 5 kişiden oluşmak üzere- isterseniz de tek başınıza katılabilirsiniz.

Hack-ing.io'da bankacılık kategorisi altında internet bankacılığı, kişisel finans çözümleri, mobil ödeme çözümleri ya da ATM arayüzü gibi oldukça geniş çaplı bir alanda; dilediğiniz platform üzerinde yazılım geliştirebiliyosunuz.

31 Ekim Cuma günü 20.00'daki tanışma partisiyle start alacak olan etkinlik içinde aynı zamanda çeşitli oturumlar da düzenlenecek. GitHub, Amazon ve Paraşüt gibi şirketlerden konuşmacıların yer aldığı etkinlik programına detaylı olarak şuradan göz atabilirsiniz.

ING Bank ve webBox.io işbirliğiyle düzenlenecek olan etkinlikte birinci olan ekip 10 bin, ikinci olan ekip 5 bin ve üçüncü olan ekip de 2 bin 500 TL değerindeki Teknosa hediye çekinin sahibi olacak. Tamamen ücretsiz olarak düzenlenen etkinliğe katılım için herhangi bir şart aranmıyor, son başvuru tarihi ise 24 Ekim.

ing-hackathon-poster

ING Bank gibi kurumsal firmaların da ilgisini göze alacak olursak; yazılım geliştiricilerin 48 saat gibi kısa süreler içinde belirlenen konsept üzerinde çalışan bir ürün geliştirmesi fikrine dayanan hackathon'lara, öyle gözüküyor ki ilerleyen günlerde daha çok rastlayacağız.

Son başvuru tarihi 24 Ekim olan Bankacılık Hackathon'una buradan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Yorumlar (7)
 1. Başvuracak kişilere tavsiyem, başvurmadan önce sayfadaki MUVAFAKATNAME yi okumaları..

  1. Aristo-Z Aristo-Z

   Güzelmiş...

   "....bu projeler üzerindeki yukarıda belirtilen haklarımın devrini ING Bank A.Ş. lehine bila bedel gerçekleştirdiğimi iş bu muvafakat ve devir karşılığında ING Bank A.Ş.’den hiçbir bedel talep etmediğimi ve herhangi bir alacak talebinde bulunmadığımı....."

   1. Ne güzel, Türkiye'ye adım atan anında şark kurnazı oluveriyor. Ya da uluslararası banka da olsan bu işlerden sorumlu bir Türk atadığın zaman adamın tek düşüncesi neyi nasıl sömürürüm oluyor herhalde.

 2. Metin Acar Metin Acar

  17.250 TL hediye çekiyle (nakitte değil) onlarca genç, yaratıcı beyini bankan için çalıştır. güzel bir çıktı olursa, kullanmak istersen de bedavaya kullan. iyiymiş. :)

  1. Aristo-Z Aristo-Z

   Teknosa çekleri :)

   Çeklerin kullanım koşulları nedir? 2katı harcamaya ilave kulanım, indirimden faydalanamama gibi durumlar var mı? çekler tek başına kullanılabiliyor mu?

   Hem fkir para etmiyorsa koskoca bankanın bu fikri mülkiyet hırsı nedir? en azından rüçhan hakkı ile müştereken geliştirme önceliği istese.. avea hiç olmazsa böyle yapıyor :) (bak şimdi :)) )

 3. Neslihan Neslihan

  Sonuclandı mı bu hackhatlon ertelendi mi?

  1. Hacking Hacking

   Hackathon sonuçları : 1.Proje : İstek mi? / İhtiyaç mı?, 2.Proje: Gingo, 3.Proje: Eat.ing