ING Bank 31 Ekim'de Bankacılık Hackathon'u düzenliyor

ING Bank 31 Ekim'de Bankacılık Hackathon'u düzenliyor

Gün geçtikçe Türkiye'de düzenlenen hackathon'ların sayısı da artıyor. Bu yazıdaysa sizlere ING Bank'ın düzenlediği, Bankacılık Hackathon'undan bahsedeceğiz.

31 Ekim ile 2 Kasım tarihlerinde Koç Üniversitesi'nin Nişantaşı'nda bulunan kampüsünde gerçekleşecek olan hackathon'a ister takım olarak -en fazla 5 kişiden oluşmak üzere- isterseniz de tek başınıza katılabilirsiniz.

Hack-ing.io'da bankacılık kategorisi altında internet bankacılığı, kişisel finans çözümleri, mobil ödeme çözümleri ya da ATM arayüzü gibi oldukça geniş çaplı bir alanda; dilediğiniz platform üzerinde yazılım geliştirebiliyosunuz.

31 Ekim Cuma günü 20.00'daki tanışma partisiyle start alacak olan etkinlik içinde aynı zamanda çeşitli oturumlar da düzenlenecek. GitHub, Amazon ve Paraşüt gibi şirketlerden konuşmacıların yer aldığı etkinlik programına detaylı olarak şuradan göz atabilirsiniz.

ING Bank ve webBox.io işbirliğiyle düzenlenecek olan etkinlikte birinci olan ekip 10 bin, ikinci olan ekip 5 bin ve üçüncü olan ekip de 2 bin 500 TL değerindeki Teknosa hediye çekinin sahibi olacak. Tamamen ücretsiz olarak düzenlenen etkinliğe katılım için herhangi bir şart aranmıyor, son başvuru tarihi ise 24 Ekim.

ing-hackathon-poster

ING Bank gibi kurumsal firmaların da ilgisini göze alacak olursak; yazılım geliştiricilerin 48 saat gibi kısa süreler içinde belirlenen konsept üzerinde çalışan bir ürün geliştirmesi fikrine dayanan hackathon'lara, öyle gözüküyor ki ilerleyen günlerde daha çok rastlayacağız.

Son başvuru tarihi 24 Ekim olan Bankacılık Hackathon'una buradan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.