Hosting hizmetleri sunan Radore'ye İş GSYO'dan 17.5 milyon TL yatırım

Hosting hizmetleri sunan Radore'ye İş GSYO'dan 17.5 milyon TL yatırım

Ülkemizde veri barındırma (hosting) çözümleri sunan girişimlerden Radore.com, İş Girişim ve Doğuş SK Girişim’in katılımıyla 17.5 milyon TL yatırım aldı. Yatırım süreci tamamlandığında Radore'nin sermaye artırımı ertesinde yüzde 28.5'luk hissesini yatırımcılara geçmiş olacak.

Bir süre önce aldığımız duyumlarda bu yatırım geçekleştiğini öğrenmiş ve hatta haberi sizlerle paylaşmak üzereydik. Ancak KAP'ta yayınlanan açıklamada bu yatırım detaylarıyla birlikte açıklandı ve artık rekabet kurulunun incelemesi, ön koşullar ve izinlerin tamamlanması sürecine giren bu yatırım haberini sizlerle paylaşmış olduk.

61.4 milyon TL yatırım sonrası değerlemenin olduğu yatırımda 'ortaklığın karlılığını arttırıcı olacağı beklenmektedir' şeklinde bir yüzeysel yatırım sebebi de paylaşılıyor. Bizim aldığımız bilgiler de yatırım tutarının yarısının şirketin büyümesine harcanacağı, yarısının da kuruculara gideceği yönündeydi.

SadeceHosting.com'un 25 milyon pound (70 milyon TL) değerlemeyle Mayıs 2013'te Telecity Group tarafından satın alınması bu yatırımı etkilemiş olabileceğini, en azından değerleme konusunda güncel bir kıyaslama yapma imkanı verdiğini söyleyebilirim.

Radore kimdir?

Zeki Kubilay Akyol öncülüğünde 2004 yılında kurulan Radore, Deloitte Teknoloji Fast 50 Programı 2012 ve 2013 sonuçlarına göre “Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen Veri Merkezi” ünvanına sahip. 50 kişiye yaklaşan ekibi ve 10 bin sunucu kapasiteli veri merkeziyle, toplamda 2 binin üzerinde kişi ve kuruma veri merkezi hizmetleri sunuyor.

Radore'yi biraz daha yakından tanımak isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. ;)

Radore'de Yaşayan Bir Datanın Hikayesi - Risksiz Veri Merkezi Deneyimi from Radore on Vimeo.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.