Designapp.io: Logo ve görsel tasarımlarınız için ücretsiz HTML5 çizim aracı

Designapp.io: Logo ve görsel tasarımlarınız için ücretsiz HTML5 çizim aracı

designapp.io html5 logo tasarimi logo design 2Designapp.io bireysel, küçük ve orta ölçekli işletmelerin en çok sınıfta kaldığı noktalardan biri olan logo tasarımında kaliteli bir çözüm sunuyor. HTML5 altyapısıyla tarayıcı üzerinde kolayca ve tamamen ücretsiz bir şekilde logo tasarımının yanında çeşitli görsel tasarımları da hazırlamanızı sağlıyor.

Herhangi bir tasarım aracı kullanmadan logo, banner, broşür, kartvizit, antetli kağıt vb. tasarım ihtiyaçlarınızı DesignApp ile karşılamanız mümkün. Üye bile olmanıza gerek olmadan 10 bin vektörel tasarım elementini istediğiniz şekilde kullanarak özgün logolar çıkabiliyorsunuz.

Örneğin sol üstte gördüğünüz logoyu DesignApp ile kolayca ben hazırladım. Temel Illustrator bilgimin olması elementleri kullanırken daha hızlı yol almamı sağladı ama herkes kolayca 5-10 dakikada benzer logolar veya tasarımlar hazırlayabilir. Kendini tasarım elementleriyle sınırlamak istemeyenler ise çizim araçlarını kullanabiliyor.

designapp.io html5 logo tasarimi logo design

İlk denemeler 2012'de başlamış

Emrah Yılmaz, Fatih Ödünç ve Mustafa Helvacı tarafından geliştirilen DesignApp ilk olarak 2012 yılında açılmış. Ancak bazı telif sorunları nedeniyle günlük yüzde 5 büyümeyle devam eden projenin fişi bir gecede çekilmiş. Tecrübelere binaen geliştirilen yeni DesignApp ise daha iyi bir çözüm olarak bu yıl yeniden hizmete sunulmuş.

Üye olma zorunluluğu olmamasına rağmen kullanıcıların yüzde 3'ünün üye olduğunu söyleyen Emrah Yılmaz, iternet üzerinde tasarım çözümleri pazarının 1 milyar dolar olduğunu ve kendi kategorisinde akla gelen ilk marka olmak istediklerini söylüyor.

Mobilde tasarım yapmak mümkün, mobil uygulamalar yakında

DIY (do it yourself, kendin yap) tasarım pazarında rakiplerinin aksine Flash değil HTML5 altayapısını kullanan DesignApp, bu sayede mobil ve tablet üzerinde de tasarım yapma şansı sunuyor. Mobilde tasarım yapmak bilgisayardaki kadar verimli olmasa da faydalı ama daha iyi bir deneyim için iOS ve Android uygulamalarının geliştirilmesine de başlanmış.

Gelir modelini paket web sitesi tasarımı, e-ticaret paket yazılımı kiralayan ve bazı hosting şirketlerine yazılım lisanslamak şeklinde kurgulayan girişimcilerimiz ilerleyen zamanda daha geniş bir tasarım yelpazesi sunmayı planlıyor.

DesignApp'in son zamanlarda gördüğüm en iyi HTML5 tabanlı araçlardan biri  olduğunu söyleyebilirim. Logo vb. tasarım ihtiyaçlarınız varsa göz atmayı kesinlikle ihmal etmeyin.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.