Budurr.com'un kurucularından dekorasyon dikeyinde yeni bir e-ticaret girişimi: Evimon.com

Budurr.com'un kurucularından dekorasyon dikeyinde yeni bir e-ticaret girişimi: Evimon.com

Evimon.com, dekoratif eşya satan bir e-ticaret sitesi olarak 5 Eylül'de açıldı. Dekoratif ev aksesuarları almak isteyenlerin aradıklarını kolayca bulmalarını amaçlayan site, farklı dikeylerde benzer bir hizmet sunan Budurr.com'un kurucularına ait bir girişim.

Bundan üç yıl önce e-ticaretin farklı kategorilerinde niş ürünler satan bir e-ticaret sitesi olarak kurulan Budurr.com, bugün yaklaşık 2 milyon 700 bin liralık bir ciroya ulaşmış. Budurr.com ve Evimon.com kurucu ortağı Kerim Yıldırım, Budurr.com'un karlı olmasına rağmen, "satışını yaptığı ürün grubunun ve bu gruba ilgi duyan kitlenin daralması" gibi etkenlerin kendilerini yeni bir proje üzerinde çalışmaya ittiğini söylüyor. Evimon da bu deneyimin bir ürünü olarak üç aylık bir geliştirme sürecinden sonra kurulmuş.

evimon saat

Kerim Yıldırım'ın bir diğer Kurucu Ortak Ahmet Çelebigil ile birlikte geliştirdikleri altyapı üzerine kurulan Evimon.com, kısa vadede ev ve bahçe dekorasyon ürünlerine odaklı olarak büyümeyi planlıyor. Evimon, bugün yaklaşık 3 bin olan ürün sayısını ilk yıl içinde 30 bine çıkarmayı amaçlıyor. Sitenin ilk yıl için ciro hedefi de 3 milyon lira olarak belirlenmiş.

Uzun vadede ürün gamını genişletmeyi ve ofisler için de dekoratif ürünlerin satışına başlamayı hedefleyen Evimon, bu süreçte özel tasarım hizmeti veren bir e-ticaret şirketi haline gelmek istiyor. Kullanıcıların kendi alanları için uzmanlar tarafından hazırlanan özel tasarım oda dekorlarını satın alabilecekleri bir online mağaza haline gelmek isteyen Evimon, montaj ve kurulum gibi hizmetleri için Türkiye genelinde çözüm ortaklarıyla çalışmayı planlıyor.

evimon

Evimon, uzun vade için belirlenen bu planlarıyla halihazırda bugün Türkiye pazarında rekabet edecekleri Evmanya.com, Evdebir.com, Evim.net, Evidea.com gibi sitelerden farklılaşmayı amaçlıyor.

İncelemek isterseniz Evimon burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.