Apple, merakla beklenen yenilenmiş TestFlight'ı iOS 8'den önce yayınladı

Apple, merakla beklenen yenilenmiş TestFlight'ı iOS 8'den önce yayınladı

Apple, iOS 8'in 9 Eylül'deki lansmanında kısa süre önce, merakla beklenilen TestFlight uygulamasını yayınladı. Test Flight, uygulamaların App Store'da yayınlanmadan önceki versiyonları için test programları oluşturulması ve yönetilmesini sağlayan bir platform ve geçtiğimiz Şubat ayında Burstly satın almasıyla birlikte Apple'ın kontrolüne geçmişti. Geliştiricilerin yakından tanıdığı Test Flight'ın satın almadan sonraki geleceği de bu nedenle merak konusuydu.

Geliştiricler, iOS 8 ve sonraki versiyonlarıyla çalışan TestFlight'ı kullanarak bin adete kadar kullanıcıyı sadece e-posta adreslerini kullanarak beta testing sürecine dahil edebiliyor. Geliştiricilerin aynı anda birden fazla versiyonla çalışabildikleri TestFlight'ta kullanıcılar uygulama güncellendiğinde otomatik olarak uyarılıyor.

Yarın yani 9 Eylül'de iOS 8'i tanıtması beklenen Apple'ın halihazırda işletim sisteminin bir ileri versiyonu iOS 8.0.1'i test ortaklarına kısa sürede açmayı planladığı yönünde haberler var.

Bunlara ek olarak iOS 8 öncesinde App Store Review Guidelines'ı da güncelleyen Apple, HomeKit ve HealthKit standart operasyon prosedürlerini açıkladı. Apple, geçtiğimiz hafta HealthKit tabanlı uygulamaların, kullanıcıların kişisel bilgilerini reklam ağıyla paylaşması ve satmasını engellemişti.

İncelemek isterseniz Apple'ın güncellenen TestFlight sayfası burada, uygulamayı indirmek için iTunes Store'da buraya gitmeniz gerekiyor, TestFlight websitesi de burada.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.