Uber Almanya genelinde yasaklandı

Uber'in yakın zamanda Berlin'de karşılaştığı yasal engel Almanya geneline taşındı. Frankfurt'ta bir mahkeme, bugün Uber'in ülkede faaliyetlerini yürütmek için gerekli yasal izne sahip olmadığına karar verdi.

Spiegel'in ilgili haberine göre Frankfurt mahkemesi, Uber'in 28 Ağustos tarihinde operasyonlarını durdurmasına karar verdi. Uber'in haksız rekabet nedeniyle ülke çapında daha fazla yolcu taşıyamayacağı kararının ihlali durumunda, 250 bin euroya kadar bir para cezası veya idari tutukluluk cezasına çarptırılabileceği belirtiliyor.

Uber'in duruşmaya katılmasından önce verilen kararın geçici olma ihtimali de var; yani Uber'in savunmasına göre Almanya genelindeki yasağın kalıcı olup olmayacağı netlik kazanacak.

Uber tarafından Frankfurter Allgemeine gazetesine yapılan açıklamada, şirketin karara karşı mücadele edeceği ve haklarını sonuna kadar savunacağı belirtiyor. Uber, rekabetin herkes için faydalı olduğunu söyleyerek kendisini savunuyor.

Yakın zamanda Berlin'de yasaklanma kararıyla karşılaşan Uber, itirazını mahkemeye iletmiş ve bunun ardından operasyonlarına devam etmişti.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.