Apple, iPhone 6 lansmanını yapacağı 9 Eylül'de iWatch'u da tanıtacak

Apple, iPhone 6 lansmanını yapacağı 9 Eylül'de iWatch'u da tanıtacak

Apple merakla beklenen iWatch'un lansmanını 9 Eylül'de  yapmayı planlıyor. Apple'ın iPhone 6'yı yine 9 Eylül'de tanıtacağı bilgisini paylaşan Re/Code’dan John Paczkowski'nin paylaştığı habere göre, iWatch ve iPhone 6 aynı etkinlikte sahneye çıkacak. 

Paczkowski'nin haberine göre iWatch, kullanıcıların evlerindeki bağlantılı cihazları kontrol etmelerini sağlayacak HomeKit entegrasyonuyla gelecek. Apple, geliştirici etkinliği WWDC 14'te tanıttığı HomeKit'in Siri ile çalışacağı da şirket tarafından verilen bilgiler arasındaydı. iWatch'un da bu şekilde evinizdeki elektronik cihazları kontrol etmenizi sağlaması mümkün olabilir.

Paczkowski'nin iWatch ile ikinci önemli tahminiyse, ürünün iOS 8 ile gelecek olan HealthKit'i de içereceği. WWDC 14'te duyurulan HealthKit, mobil sağlık uygulaması Health ile beraber, akıllı saatler ve bileklikler dahil olmak üzere giyilebilir teknoloji cihazlarından gelen tüm sağlık bilgilerini tek bir merkezde toplayacak. Kullanıcının kalp ritminden, yaktığı kaloriye kadar tüm bilgilere tek bir uygulamadan ulaşmasını sağlayacak.

Tasarımından fonksiyonlarına kadar henüz piyasaya çıkmadan en çok konuşulan teknolojik ürünlerden biri olan iWatch'un, ki farklı bir isimle çıkması da mümkün, Eylül'de tanıtılacağı bilgisini kısa bir süre önce, konuya yakınlığıyla tanınan John Gruber de söylemişti.

Apple'ın iWacth'u bu sonbaharda tanıtması büyük olasılık gibi görünüyor. Ancak ürünün bu yıl içinde piyasaya çıkıp çıkmayacağı ise henüz net değil.

Görsel Kaynak: Business Insider

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.