Twitter attığınız her tweet'in etkisini gösteren Analitik servisini tüm kullanıcılarına açtı
Dijital

Twitter attığınız her tweet'in etkisini gösteren Analitik servisini tüm kullanıcılarına açtı

Twitter'da attığınız her tweet'in kaç kişi tarafından görüldüğü, kaç kez tıklandığı, ne kadar etki yarattığı gibi detaylı analizleri artık siz de görüntüleyebilirsiniz. Twitter, bugüne kadar yalnızca reklam verenler, Twitter Card kulanıcıları ve onaylı hesaplara açık olan analitik servisini bütün kullanıcılarına açtı.

Twitter destek sayfasında yapılan güncellemeyle duyurulan yeniliğin şu anda öncelikle İngilizce, Fransızca, Japonca ve İspanyolca dillerinde tweet atan kullanıcıları kapsadığı belirtiliyor. (Buna karşın Türkçe ve İngilizce tweet'ler attığım kişisel hesabımda Türkçe tweet'lerimin de analitiğini görebiliyorum.) Yeniliğin kısa sürede tüm kullanıcılara açılması planlanıyor. Tweet analizinizi görmek için hesabınızın en az 14 gündür açık olması da gerekiyor.

Panoda, tweet'lerinizin bugüne kadar yarattığı etki, aylık etkileşim, verdiğiniz linklerin tıklanma sayılarının aylara göre değişimini gösteren detaylı analizler görebiliyorsunuz. Twitter'ın sağladığı aşağıda gördüğünüz grafik, Tweet Activity panosunu nasıl kullanacağınıza dair bilgiler veriyor:

dashboard

Tweet Activity panonuza erişmek için buraya gidip, Twitter hesabınızla giriş yapmanız yeterli.

Yorumlar (4)
  1. Beykan Şen Beykan Şen

    Gerekliydi...Twitter dönüşümlerini hesaplamak artık daha kolay olacak.

  2. Giftanbul Giftanbul

    Gerekli bir eksikliği gidermiş oldu Twitter

  3. Facebook fenomen sayfalarında bu yöntemle para kazanan illegal fenomen odaklarını erken farkedip kazançları kendi aleyhine çok daha erken çevirdi. Özellikle insightın hizmete girmesi, timeline da bu tür işler yapanların içeriklerini kullanıcılara kapatması ve daha bir çok önlem ile gelirlerin tamamını kendisinde topladı. Twitter için geç bile kalınmış bir özelik diyebiliriz.

  4. Türkiye olmadığı için giriş yapamıyoruz. Açıklar mısınız?