Apple iPhone 6'yı 9 Eylül'de duyuruyor

Hepimizin merakla beklediği Apple'ın yeni akıllı telefonu iPhone 6'nın, 9 Eylül tarihinde duyurulacağı bilgisi Re/Code sitesinde yer aldı. Re/Code'dan John Paczkowski'nin haberine göre Apple, iPhone 6'yı tanıtacağı etkinliği 9 Eylül 2014 tarihinde gerçekleştirecek.

Piyasada pek çok rakip akıllı telefonun daha büyük ekrana sahip olması Apple'ı da harekete geçirmişti ve artık iPhone 6'nın daha büyük bir ekrana sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Daha önce ortaya çıkan söylentiler de daha büyük ekranlı bir iPhone 6 ile karşılaşacağımızı kanıtlıyor.

Bir diğer söylentiye göre ise 9 Eylül'de biri 4.7 inç diğer ise 5 inçten büyük olmak üzere iki farklı iPhone 6 modeliyle karşılaşacak olmamız yönünde.

Son olarak Temmuz ayının başında ortaya çıkan ve Buğra'nın haberleştirdiği bazı konsept modeller, bugüne dek sızan ve büyük ekranlı iPhone 6 kasaları ile benzeşiyor. Bugüne dek ürünleriyle ilgili hiç sır vermeyen Apple'ın yeni telefonlarında ise A8 işlemcilerin kullanılması, çizilmeyen ekranlara sahip olması bekleniyor. Tabii kullanıcıların en büyük beklentilerinden birisi de iPhone 6'nın şarjının seleflerine göre daha kapasiteli olması yönünde.

Bakalım Apple, 9 Eylül'de karşımıza nasıl bir iPhone 6 ile çıkacak? 9 Eylül tarihini takvimlerinize kaydetmeyi unutmamanızı ve Webrazzi'de yapılacak olan canlı yayını kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Görsel ve haber kaynağı: Re/Code

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.