Yeni iPhone için en gerçekçi söylenti; ekranı daha büyük olacak ve plastik kullanılmayacak
Mobil

Yeni iPhone için en gerçekçi söylenti; ekranı daha büyük olacak ve plastik kullanılmayacak

Apple'ın Eylül ayında yeni modelleri 5C ve 5S'i tanıtmasından üzerinden henüz 4 ay geçmeden yeni modelin nasıl olacağına dair söylentiler dolaşmaya başladı. Dolaşan söylentiler bir yana The Wall Street Journal'in bugün yayınladığı haber önemli detayları barındıyor.

Apple'ın yorum yapmadığı ama yalanlamadığı haberde daha büyük ekranlı iPhone'un haricinde iPhone 5C'nin üretiminin durdurulacağı da paylaşılmış. Daha büyük ekranlı iPhone'un 5S'ten 0.5 inç daha büyük ekranı olması planlanırken bu ekranın büyük ekran severler için yeterli olmadığı da yapılan yorumlar arasında. Samsung S4 5 inç, Note 3 ise 5.7 inç ekran genişliğine sahip.

yeni-iphone-samsung-s4-note3

Yeni iPhone'un ekran boyutunun 4.5 inç olduğu belirtilirken hazırlanan görselle daha detaylı görünüme kavuşmuş. Yeni iPhone'un, iPhone 5 serisinden daha geniş ve daha yüksek olması planlanıyor. iPhone 4 serisinden 5'e geçerken yapıldığı gibi sadece yükseklik artışı yerine genişlemenin de olması kullanımı kolaylaştıracaktır.

Apple'ın yeni cihazı için seri üretim tarihi konusunda net bir açıklama yer almıyor. Apple'ın yeni cihaz üretimi kadar devam ettirdiği üretimlerle de ilgili bilgi paylaşan WSJ, iPhone 5C'nin satışlarının beklentilerin altında seyrettiğini ve bu yıl içerisinde üretiminin durdurulacağını iddia etmiş.

Yeni iPhone konusunda daha büyük ekran beklentisinin gerçekleşeceği ve plastik üretimin olmayacağı şu an için ağırlık kazanan bilgiler arasında, önümüzdeki günlerde yeni gelişmeleri birlikte göreceğiz.

Yorumlar (4)
 1. Ideal boyuttan sapacaklarmıymış , ama nasıl olurda kullanıcılarına ideal boyutlarından farklı bir telefon sunarlar. Aslında bunu yaparak Apple geri adım atmış oluyor ve Apple'a inanları da birnevi aptal yerine koymuş oluyor. Düşünsenize insanlar yıllardır diğer markalarda zaten bi güzel geniş ekran kullanıyorlardı. O zaman neden apple kullanıcıları bundan mahrum kaldı , ben cevabı biliyorumda burdan yazmak olmaz şimdi onu...

  1. Wime77 Wime77

   Hatırlarmısınız 8110 ' nun bir reklamı vardı http://www.youtube.com/watch?v=MCNHV8TgH2E

   Herşeyin küçüğünü ve büyüğünü yapabilirler ama önemli olan ergonomi diyor.

   Şimdi bakıyoruz ergonomi önemsiz ekran büyüklüğü önemli. Apple da aynı hatayı yaptı ama bakınca insanlar ellerinde note3 gibi tablet büyüklüğündeki bir cihazı bile gayet güzel kullanabiliyorlar.

   Kısaca pazarlama için söylenecek her türlü bahaneyi görmezden gelip onunla neler yapılacağına odaklanmak gerekiyor.

   Apple da ortama uyup büyük hatta daha büyük ekranlı telefonlar yapacak. Sonra katlanabilir ekranlı, arkalı önlü ekranlı, kıvrılabilir ekranlı yapacaklar ve bu böyle sürüp gidecek.

 2. Ben söyleyeyim özellikleri.

  2-3 yeni ve pek önemli olmayan özellik eklenecek ve piyasaya sürülecek.

  Marka meraklıları ve "son teknolojiyi" yakından takip eden dünya insanları kapış kapış bu telefonu alacak. Elinde iPhone 5S ile gezen vatandaş, iPhone 6'nın çıktığını duyunca hemen 6 almak için çırpınacak...

  Ah şu tüketici toplum...

  Apple, bunu en iyi kullanan şirketlerden birisi.

 3. Fatih Fatih

  Adamlar hiç değişiklik yapmasa bile milyonlarca zaten satacak. tüketim çılgınlığı olduğu sürece sırtları yere gelmez.