Yeni iPhone için en gerçekçi söylenti; ekranı daha büyük olacak ve plastik kullanılmayacak

Yeni iPhone için en gerçekçi söylenti; ekranı daha büyük olacak ve plastik kullanılmayacak

Apple'ın Eylül ayında yeni modelleri 5C ve 5S'i tanıtmasından üzerinden henüz 4 ay geçmeden yeni modelin nasıl olacağına dair söylentiler dolaşmaya başladı. Dolaşan söylentiler bir yana The Wall Street Journal'in bugün yayınladığı haber önemli detayları barındıyor.

Apple'ın yorum yapmadığı ama yalanlamadığı haberde daha büyük ekranlı iPhone'un haricinde iPhone 5C'nin üretiminin durdurulacağı da paylaşılmış. Daha büyük ekranlı iPhone'un 5S'ten 0.5 inç daha büyük ekranı olması planlanırken bu ekranın büyük ekran severler için yeterli olmadığı da yapılan yorumlar arasında. Samsung S4 5 inç, Note 3 ise 5.7 inç ekran genişliğine sahip.

yeni-iphone-samsung-s4-note3

Yeni iPhone'un ekran boyutunun 4.5 inç olduğu belirtilirken hazırlanan görselle daha detaylı görünüme kavuşmuş. Yeni iPhone'un, iPhone 5 serisinden daha geniş ve daha yüksek olması planlanıyor. iPhone 4 serisinden 5'e geçerken yapıldığı gibi sadece yükseklik artışı yerine genişlemenin de olması kullanımı kolaylaştıracaktır.

Apple'ın yeni cihazı için seri üretim tarihi konusunda net bir açıklama yer almıyor. Apple'ın yeni cihaz üretimi kadar devam ettirdiği üretimlerle de ilgili bilgi paylaşan WSJ, iPhone 5C'nin satışlarının beklentilerin altında seyrettiğini ve bu yıl içerisinde üretiminin durdurulacağını iddia etmiş.

Yeni iPhone konusunda daha büyük ekran beklentisinin gerçekleşeceği ve plastik üretimin olmayacağı şu an için ağırlık kazanan bilgiler arasında, önümüzdeki günlerde yeni gelişmeleri birlikte göreceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.