Mercedes Benz'den Yo! destekli elektrikli otomobil test sürüşü
Mobil

Mercedes Benz'den Yo! destekli elektrikli otomobil test sürüşü

Son güncellemesiyle sadece bir Yo! mesajından biraz daha karmaşık bir hale gelen Yo, Mercedes Benz'in akıllı elektrikli otomobil kampanyasına katılıyor. Mercedes Benz, 21 Ağustos tarihinde yani bugün, kendisine Yo! gönderen kullanıcıları akıllı elektrikli otomobilleriyle ücretsiz bir test sürüşüne davet ediyor.

Kampanyanın detaylarına yer veren TechCrunch'ın haberinde, San Francisco için tasarlanan test sürüşünde, şehrin iki noktasına yerleştirilen işaretleri gören kullanıcıların, "smartUSA" ismine Yo! göndererek sürüş hakkı elde edeceği belirtiliyor.

Mercedes Benz akıllı elektrikli arabalarının iletişimini, şimdiye kadar genç, dinamik, bağımsız ve hatta biraz da şakacı bir marka imajı yaratacak şekilde yürüttü. Benzer özellikteki Yo kullanıcı kitlesi de Mercedes Benz'i cezbetmiş olabilir.

Mercedes Benz, bunun dünyanın ilk Yo destekli test sürüşü olduğu iddiasında. Söz konusu araçlar, yaklaşık 110 km sürüş imkanı sağlayan 17.6 kWh pil ömrüne sahip. Kampanya yakın zamanda üçüncü parti uygulamalara açılan Uber gibi diğer "taksi" uygulamalarının Yo ile entegre çalışıp çalışamayacağı sorusunu da akla getiriyor.

Yorumlar (4)
  1. Webrazzi kesin YO ile rekl.........

  2. Arkadaş şu ana kadar çıkan yo haberlerine nerdeyse hep tepki geliyor. ne diye hala bu uygulamanın haberini yapıyorsunuz.

    2 sebebi olmalı, ya reklam aldınız ücretli yapıyorsunuz, ya da her haberde bir iki de olsa konu da tartışma hareketlik oluyor diye. Yayınlamayın şu uygulamanın haberlerini özellikle rica ediyorum.

    1. Ali Altug Koca Ali Altug Koca

      Biz uygulamayı seviyor ve büyük potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden haberleri gelmeye devam edecek.