Kadın girişimcinin kadınlara özel tasarladığı akıllı bileklik: elemoon

Kadın girişimcinin kadınlara özel tasarladığı akıllı bileklik: elemoon

elemoonGiyilebilir teknolojide düşen fiyatlardan, yeni teknolojilerden bahsettik ama aksesuar denilince hedef kitlesi olan kadınları ana hedef kitlesi olarak belirleyen girişim çıkmamıştı. Kickstarter'da projesine fon arayan Jing Zhou'sa bu yönde önemli bir eksiği keşfederek hem cinslerinin giyilebilir teknoloji ihtiyaçlarına çözüm sunuyor.

Şu zamana kadar tanıtılan ürünler arasında tasarım açısından en kadınsı ürünlerden biri diyebilceğimiz elemoon'un diğer giyilebilir teknoloji cihazlarından teknik açıdan farkı bulunmuyor. Hareket sensörüne sahip bileklik Bluetooth bağlantısıyla akıllı telefondaki bildirimleri LED ekranında gösterebiliyor.

LED ekranın en dikkat çeken özelliklerinden biriyse bildirimin kalp şeklinde geliyor olması. Teknik olarak çok basit diyebileceğimiz özelliğin çok kişinin dikkatini çekeceği ve seveceğinden şüphe yok.

elemoon-bildirim

Şubat 2015'te dağıtımına başlanacak elemoon'un Kickstarter'da 179 dolardan aldığı talepler kapanarak 199 dolarlık fiyat etiketiyle karşımızda. Sevgililer gününde farklı bir hediye almak isteyenlerin dikkatini çekecek elemoon 100 bin dolarlık fonlama beklentisinin 58 bin dolardan fazlasını kısa süre içerisinde karşılamış.

Giyilebilir teknolojide fiyat rekabeti, niş pazara odaklanma gibi pazar hedeflerinin örneklerini görmeye başladığımıza göre pazar olgunlaşmaya doğru ilerliyor. Pazara yeni adım atacak markalar nasıl bir farklılaşma seçecek birlikte göreceğiz. Elemoon'la ilgilineneler hazırlanan videoyu aşağıda izleyebileceği gibi buradan projeyi ziyaret edebilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.