Akıllı bilekliklerde fiyat rekabeti başladı, Movo Wave 25 dolardan ön satışa sunuldu

Akıllı bilekliklerde fiyat rekabeti başladı, Movo Wave 25 dolardan ön satışa sunuldu

Geçtiğimiz günlerde sizinle paylaştığımız 13 dolara akıllı bileklik Mi Band'dan sonra şimdi de New York merkezli Movo 25 dolar fiyat etiketiyle akıllı bilekliğini ön satışa açtı. Nike, FitBit, Jawbone ile tanıdığımız pazarda 100 dolara yakın fiyat etiketine sahip ürünlerle aynı özellikleri barından Movo Wave yakın bir zamanda fiyatların düşeceğinin somut örneklerinden biri.

Adım sayma, hareket mesafesi ölçme ve yakılan kalorinin hesabını tutan Movo Wave kullanıcıların iOS ve Android uygulamalarından takip edebilmesini sağlıyor. Tek ürün alımında 29 dolara sunulan 4'lü ürün alımındaysa 25 dolara kadar düşen fiyatıyla bu özellikleri sunmasıysa tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Çin merkezli Mi Band'ın 13 dolara sunduğu ürünün giyilebilir teknoloji pazarında yaptığı etkiden daha fazlasını şuan Movo yapmış görünüyor. Dünyanın sayılı akıllı telefon üreticisi olmasıyla Xiaomi için 13 dolar mantıklı görünse de New York merkezli bir girişimin 24,99 dolardan ürün satışa sunması aynı kolaylıkta değil.

Eğer herhangi bir girişim akıllı bileklik maliyetlerini bu kadar düşürdüyse zincir elektronik mağazalarda ve belirli e-ticaret sitelerinde satılan akıllı bileklikler yakın bir zamanda Eminönü’nde tezgahta yerini alacak görünüyor. Ürünün teknik özelliklerine detaylı yer vermeyen site sunan Movo Wave'i incelemek isteyenler buradan ulaşabilirler.

Girişimim hazırladığı tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsinz;

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.