Mi Band: 13 dolara akıllı bileklik
Teknoloji

Mi Band: 13 dolara akıllı bileklik

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi giyilebilir teknoloji ürüne adım attı. Akıllı bileklik üretimine başlayan Xiaomi Mi Band adını verdiği ürünü rakipleriyle hemen hemen aynı özelliklere sahipken fiyatıyla dikkat çekiyor. 13 dolar fiyat etiketine sahip olan akıllı bileklik uyku ve hareket ölçümlemelerinin haricinde dikkat çeken özellikleri de barındıyor.

Su geçirmeme özellliği ve tam şarjla 30 gün kullanılabilen Mi Band'ın diğer akıllı bileklerden eksiği görünmüyor. Xiaomi'nin ürettiği akıllı telefonlarla ayrıca iletişimi bulunan Mi Band'da kullanıcı akıllı telefonu eline aldığında şifre girmeden telefonu kullanabiliyor. Bu işlem iPhone 5S'lerde bulunan parmak iziyle giriş yapma işleminden daha kolay görünüyor.

Çeşitli renklerde satışa sunulan ürünün Türkiye'ye ne zaman geleceği belirli değil ama görünen o ki 13 dolara akıllı bileklik pazarı bir anda büyütebilir. Zincir elektronik mağazalarda ve belirli e-ticaret sitelerinde satılan akıllı bileklikler yakın bir zamanda Eminönü'nde tezgahta yerini alacak görünüyor.

xiaomi-mi-band-en

Yorumlar (4)
  1. Huseyin Huseyin

    Olay budur işte :) Bu aşırı rekabet ve yaygınlaşma demek.

  2. 13 dolar olur bizde 113 dolar..

  3. nerde bu ürün ? ebay de bulamadım

  4. Zoollery Zoollery

    Türkiye'ye getirmek yerine ülkemizde üretebilsek keşke..