Flappy Bird'ün geliştiricisi Dong Nguyen'den yeni oyun: Swing Copters
Oyun

Flappy Bird'ün geliştiricisi Dong Nguyen'den yeni oyun: Swing Copters

Bu yılın başında bir ayın içerisinde üne kavuşan, ardından uygulama mağazasından kaldırmasıyla yeniden gündeme oturan Flappy Bird'ün geliştiricisi Dong Nguyen, yeni oyununu Toucharcade'de paylaştı. Swing Copters adını verdiği oyunun ilk videosunu paylaşan Dong Ngyuen, yeni oyununu ücretli satmayı planlıyor.

Flappy Bird'ü andıran yeni oyunda kuşun yerini pervaneli şapka alıyor. Flappy Bird'de sağa doğru devam eden oyun Swing Copters'teyse yukarı doğru olmuş. Görsel açıdan Flappy Bird'e göre zenginleştirilmiş diyebileceğimiz oyunun ücretinin 0.99 dolar olarak hem Android'de hem de iOS'te yayına alınacak.

Engellerden kaçarak sonuca ulaşmaya çalışan yeni oyunla ilgili Ngyuen, Twitter'da Flappy Bird'ü bir süreliğine unutturacak oyun diyerek aslında oyunun Flappy Bird, etkisi yapmayacağının farkında olduğunu paylaşıyor. Vietnam'dan dünyayı sarsan gencin yeni oyunuyla ilgili videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yorumlar (2)
  1. Eğer ufak çaplı bir araştırma yaparsanız oyunun Google Play'deki Piou Piou (Vietnamlı) oyununun klonu olduğunu görürsünüz.

    Aynı zamanda hiç bir oyun ve uygulama 1 yıl sonra durduk yerde viral olarak büyümeye başlamaz, tamamen botlarla yapılan bir ASO.

    Bot yapımını/kullanımı bilenler paylaşmıyor, öyleki 1 ayda WhatsApp'tan daha çok indirme Ossuruk Sesi uygulamaları var.

    Demem o ki Googlle Play = ÇÖP.

  2. Emre Dipi Emre Dipi

    Tabi para bitti tekrar gündeme gelmesi gerekiyor adamın.