Flappy Bird uygulama mağazalarından kalkıyor, bugün son gün!
Mobil

Flappy Bird uygulama mağazalarından kalkıyor, bugün son gün!

flapp-bird-kapaniyorMayıs ayında yayınlandı, son 1 aydır App Store ve Google Play'de listeden düşmüyor.  Indie game’ler nasıl başarılı oluyor? ve Reklam bütçesi yok ama Flappy Bird günde 50 bin dolar kazanıyor yazılarında detayıyla yer verdiğimiz Flappy Bird, bugün hem App Store'da hem de Google Play'de yayından kaldırılıyor.

Seveni çok diyemeyeceğim ama severek veya nefret ederek oynayanın çok olduğu oyun ile ilgili Dong Nguyen Twitter üzerinden açıklamada bulundu; Flappy Bird bugün yayından kaldırılıyor. Konunun yasal sorunlar olmadığını belirten Flappy Bird'ün kurucusu oyunu daha fazla sürdüremeyeceğini belirtiyor.

flappy-bird-kapaniyor-tweet

Oyunu daha fazla sürdürme konusuna açıklık getirmese de Flappy Bird'ü satmayacağını belirten Dong Nguyen, oyun yapmaya devam edeceğini de söyleyip Twitter'da başka bildirimde bulunmadı. Dong eğer açıklamasını gerçekleştirirse Türkiye saati ile akşam 7'de oyun bir daha indirilemeyecek.

Akşam 7'ye kadar en son nereye ulaşacağım mı dersiniz ya da zaten kapanıyor kurtulduk mu dersiniz bilmem ama oyunun popülerliğe kavuşması kadar yayından kaldırılması da çok konuşulacak gibi görünüyor. Geliştiricinin verdiği 50 bin dolarlık günlük gelirden vazgeçme ihtimali ya da Flapp Bird'ü satıp en azından şu an için milyoner olmayı reddetmesi gerçekten hayret verici. Bu saate kadar oyunu iOS'te buradan Android platformu için ise buradan indirebilirsiniz.

Günde 50 bin dolar yazısını Matrix'ten "Free your mind!" alıntıyla bitirmiştim. Yine Matrix'ten bir alıntıyla bitirerek size de soralım siz ne yapardınız?

Yorumlar (12)
 1. Yayindan cekmesi reklam gelirinden vazgectigi anlamina gelmiyor (kullandigi reklam platformuna bagli olarak)

  Trend olmus bu uygulama icin hedefledigi yere geldiyse, merak uyandirarak normalde yuklemeyecek insanlara da zorla yukletecek bir hamle yapmis.Bu insanlar da uygulamayi silmeyecek uzun sure.

  taktiksel olarak oldukca basarili.

 2. kurtulutoruz sonunda beyler :D

 3. Fikir calinti oldugundan kaldirmasa saglam bir tazminat odeyecekti. Su ana kadar DL edenler dolayisiyla reklam geliri de azalarak devam etmis olacak.

  1. Fikir çalıntı mı ? Su içme şeklini başka bir insanın kullanmasıyla tazminat istenmesi gibi birşey bu, oyunda touch dan ve yükseklik 50 px vermesinden başka ne var? her tarafı çalıntı olsa nolur zaten çalıntıya çok aşinayız biz

 4. Tamamen reklam. Oyun kaldırılsa dahi yeniden koyacaklardır. Ruh sağlığını bozan gereksiz bir oyun. Her yerde olduğu gibi bu da reklamcı beyinlerin yaptığı basit algı yönetimi.

 5. Ugurcan Ugurcan

  günde 50 bin dolar para kazanıp oyunu mağazalardan kaldıracakmış kesin bir iş var vergi sorunu felan olmuştur

 6. Murat Bişkin Murat Bişkin

  Bu işte bir iş var.Günlük 50.000 dolar kazandırıyor ve yayından kaldırıyor, satmayacakmış.Altın yumurtlayan tavuğunu kim keser?

 7. bence; magazalardan kaldirarak milletin daha cok ilgisini cekmeye calisiyor. kisa bi sure sonra yogun istek uzerine tekrar ekledik vb. tarzda birseylerde diyebilirler.

 8. Uğur Uğurcan Uğur Uğurcan

  Kesinlikle bir sorun olmalı oyunu haklarıyla ilgili

 9. Viral reklam, dünyadaki bütün tech bloglar haberini yaptı, 22 saat sonra kaldırsa bile bu reklam etkisi ile 2 aydaki yapacağı büyümeyi yapmış oldu. Zaten 2 aya kadar bu oyunun esamesinin okunmayacağını o da çok biliyordu. Zeki adam vesselam

 10. Özgür Özgür

  reklam stratejisini takdir ettim, hayatta aklıma gelmezdi.

 11. Teoman'da müziği bırakmıştı arkadaşlar. 1 yıl sonra festivalde headliner olarak çıkmıştı.