Flappy Bird uygulama mağazalarından kalkıyor, bugün son gün!

Flappy Bird uygulama mağazalarından kalkıyor, bugün son gün!

flapp-bird-kapaniyorMayıs ayında yayınlandı, son 1 aydır App Store ve Google Play'de listeden düşmüyor.  Indie game’ler nasıl başarılı oluyor? ve Reklam bütçesi yok ama Flappy Bird günde 50 bin dolar kazanıyor yazılarında detayıyla yer verdiğimiz Flappy Bird, bugün hem App Store'da hem de Google Play'de yayından kaldırılıyor.

Seveni çok diyemeyeceğim ama severek veya nefret ederek oynayanın çok olduğu oyun ile ilgili Dong Nguyen Twitter üzerinden açıklamada bulundu; Flappy Bird bugün yayından kaldırılıyor. Konunun yasal sorunlar olmadığını belirten Flappy Bird'ün kurucusu oyunu daha fazla sürdüremeyeceğini belirtiyor.

flappy-bird-kapaniyor-tweet

Oyunu daha fazla sürdürme konusuna açıklık getirmese de Flappy Bird'ü satmayacağını belirten Dong Nguyen, oyun yapmaya devam edeceğini de söyleyip Twitter'da başka bildirimde bulunmadı. Dong eğer açıklamasını gerçekleştirirse Türkiye saati ile akşam 7'de oyun bir daha indirilemeyecek.

Akşam 7'ye kadar en son nereye ulaşacağım mı dersiniz ya da zaten kapanıyor kurtulduk mu dersiniz bilmem ama oyunun popülerliğe kavuşması kadar yayından kaldırılması da çok konuşulacak gibi görünüyor. Geliştiricinin verdiği 50 bin dolarlık günlük gelirden vazgeçme ihtimali ya da Flapp Bird'ü satıp en azından şu an için milyoner olmayı reddetmesi gerçekten hayret verici. Bu saate kadar oyunu iOS'te buradan Android platformu için ise buradan indirebilirsiniz.

Günde 50 bin dolar yazısını Matrix'ten "Free your mind!" alıntıyla bitirmiştim. Yine Matrix'ten bir alıntıyla bitirerek size de soralım siz ne yapardınız?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.