RestoranlarNette.com: Restoranlara sipariş sistemi olan web sitesi ve mobil uygulamalar geliştiriyor

RestoranlarNette.com: Restoranlara sipariş sistemi olan web sitesi ve mobil uygulamalar geliştiriyor

İnternetten yemek sipariş girişimleri büyük yatırımlar alırken yeni bir girişim restoranları bu sipariş havuzundan çekerek kendi ayakları üzerinde durmaya çağırıyor. RestoranlarNette.com her restorana özel web sitesi, yemek sipariş altyapısı ve mobil uygulamalar sunuyor.

Ahmet Faruk Yılmaz ve Bülent Alan tarafından kurulan RestoranlarNette.com, dışarıya yiyecek servisi yapan tüm mekanlara kendi sipariş altyapılarına sahip olma şansı sunuyor. Hedef, restoranları yemek sipariş sitelerine komisyon ödemekten kurtarmak ama internetten sipariş yolunu da kapatmamak. Bunu da geliştirilen hazır teknoloji altyapısıyla sağlıyor.

Şu anda sipariş sistemine sahip bir web sitesini içeren Başlangıç Paketi'ni ücretsiz olarak sunan girişim, özel raporlama ve Facebook uygulaması içeren Kurumsal Paket'i aylık 200 TL, mobil uygulamalar da içeren Profesyonel Paket'i ise aylık 350 TL ücretle sunuyor.

Bir yıllık bir çalışmanın ardından yayına alınan proje yazılım geliştirmenin yapıldığı Eskişehir'de 40'a yakın restoran tarafından 6 aydır kullanıldığını öğrendik. İstanbul, Ankara ve Bursa'da ise satış çalışmalarına başlanmış ve 3 ilde yaklaşık 40 restoran tarafından kullanılmaya başlanmış.

Restoranları ortak bir havuzda toplayan sipariş sitesi de yolda

Bir yandan girişimleri kendi ayakları üzerinde durmaya yönlendiren RestoranlarNette.com, bir yandan da havuz tipi sipariş sitesi kurarak kendini sigortalıyor. Geliştirilmekte olan YemeklerNetten.com, RestoranlarNette.com'a üye olan restoranların dahil edildiği ortak bir yemek sipariş sitesi olacak. Büyük şehirlerde belli bir restoran sayısına ulaşıldığında da site kullanıma açılacak.

RestoranlarNette.com'un büyük rakipler karşısında rekabet etme şansı düşük olsa da, iyi bir saha pazarlaması ve ücretsiz paket seçeneğiyle daha çok dikey satış noktaları üzerinden büyüme yakalayabilir. Tabii bu durum bir pazarlama/istihdam bütçesi gerektiriyor ki bu da girişimin ayakta kalma süresini ve büyümesini doğrudan etkileyen bir durum.

YemeklerNetten.com'un ise en azından bir süre online yemek sipariş pazarının bilinmeyen oyuncuları arasında kalacağını söylemek mümkün.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.