Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın'dan #IceBucketChallenge

Çok büyük bir sosyal sorumluluk projesine dönüşen ve ALS hastalığına dikkat çekmek, bu hastalığa karşı insanların bilinçlendirilmesi ve bağış toplamayı hedefleyen proje, ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı.
Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın'dan #IceBucketChallenge

nevzat aydın, ice bucket challenge, yemeksepeti ceoÇok büyük bir sosyal sorumluluk projesine dönüşen ve ALS hastalığına dikkat çekmek, bu hastalığa karşı insanların bilinçlendirilmesi ve bağış toplamayı hedefleyen proje, ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı.

Facebook'tan Mark Zuckerberg, Sherly Sandberg, Apple'dan Tim Cook, Microsoft'tan Bill Gates gibi isimlerin, başlarından aşağı içi buz ve su dolu kovaları boşaltmalarını videoya çektikleri projenin son destekleyicilerinden birisi de Yemeksepeti.com'un CEO'su Nevzat Aydın oldu.

Nevzat Aydın, ALS hastalığına karşı başlatılan #IceBucketChallenge projesi için, çalışanlarıyla birlikte kamera karşısına geçti. Aynı zamanda bu kampanya için maddi bağışta da bulunduğunu açıklayan Aydın, Arda Turan, Ali Sabancı ve Burcu Esmersoy'a meydan okudu.

Projenin ülkemizde de gittikçe yaygınlaşmasını bekliyoruz. Bakalım Arda Turan, Ali Sabancı veya Burcu Esmersoy meydan okumayı kabul edip, projenin daha da fazla çevre tarafından haberdar olmasını sağlayacaklar mı?

Güncelleme: Nevzat Aydın'ın meydan okumasını kabul eden Arda Turan, dün gece Instagram hesabından video yayınladı aşağıda izleyebilirsiniz.

Güncelleme 2:ALS kampanyasına dahil olanlardan biri de Sina Afra oldu. Kendisi Hakan Baş'ın da aralarında bulunduğu 3 kişiye de meydan okudu.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.