Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın'dan #IceBucketChallenge
Dijital

Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın'dan #IceBucketChallenge

Çok büyük bir sosyal sorumluluk projesine dönüşen ve ALS hastalığına dikkat çekmek, bu hastalığa karşı insanların bilinçlendirilmesi ve bağış toplamayı hedefleyen proje, ülkemizde de yavaş yavaş yaygınlaşmaya başladı.

Facebook'tan Mark Zuckerberg, Sherly Sandberg, Apple'dan Tim Cook, Microsoft'tan Bill Gates gibi isimlerin, başlarından aşağı içi buz ve su dolu kovaları boşaltmalarını videoya çektikleri projenin son destekleyicilerinden birisi de Yemeksepeti.com'un CEO'su Nevzat Aydın oldu.

Nevzat Aydın, ALS hastalığına karşı başlatılan #IceBucketChallenge projesi için, çalışanlarıyla birlikte kamera karşısına geçti. Aynı zamanda bu kampanya için maddi bağışta da bulunduğunu açıklayan Aydın, Arda Turan, Ali Sabancı ve Burcu Esmersoy'a meydan okudu.

Projenin ülkemizde de gittikçe yaygınlaşmasını bekliyoruz. Bakalım Arda Turan, Ali Sabancı veya Burcu Esmersoy meydan okumayı kabul edip, projenin daha da fazla çevre tarafından haberdar olmasını sağlayacaklar mı?

Güncelleme: Nevzat Aydın'ın meydan okumasını kabul eden Arda Turan, dün gece Instagram hesabından video yayınladı aşağıda izleyebilirsiniz.

Güncelleme 2:ALS kampanyasına dahil olanlardan biri de Sina Afra oldu. Kendisi Hakan Baş'ın da aralarında bulunduğu 3 kişiye de meydan okudu.

Yorumlar (15)
 1. Çok amatörce olmuş. Nedense özenti buldum.

  1. Dalga mi geciyorsun? Amac zaten ayni hareketi yapmak.

  2. Ferdi Gökdemir Ferdi Gökdemir

   Abi bu ülkede bir şey de kopya olmasın, biz üretelimde diğer ülkedekiler yapsın .Tamamen özenti ve gösteriş .

 2. Sami Guney Sami Guney

  CEO egosu. Microsoft CEO'su da baskasina dokturmustu. Cok yazik. Bill Gates ve Zuckerberg bile kendi doktu kendi kovasini.

  1. Bill gates sistem kurmuş , işte oda onun özgünlüğü :)

 3. Yeah, Right Yeah, Right

  Merhaba, ben artık genç olmayan girişimci. 7 senedir kendi şirketimin CEOsuyum, daha haber olmayı başaramadım. En büyük hobim, Webrazzi'de bir şeyleri beğenmemek. Her ne olursa... Aslında bir proje var aklımda ama, yazılımcı lazım. Pinterest'i de önce ben düşünmüştüm. Ama haberi çıkınca gelip beğenmediğimi gösterdim tabi ki. Askerdeki dayıma selam!

  P.S: onu da pek sevmem

  1. Sinan Atasoy Sinan Atasoy

   Bu nedir ? Şimdi Neden böyle mantıksız yorumlar yapıyorsunuz ki ?

 4. amac guzel ama sen yapmamaydin daha iiyi olurdu be nevzat :) olmamis

 5. Webrazzilerin okuyucu kitlesi 13 yaş, buna artık net olarak eminim. Bu bir kampanya. Ve çok iyi niyetli bir kampanya. Profesyonel çekimler mi yapılacaktı? Adamlar gündeme katılıyor siz hala özentiymiş egoymuş vs vs.. çekin atın siz de bi tane, sizinki egosuz olsun kovayı kendiniz dökün.

 6. koskoca facebook ceo su 200 tl veriyor siz niye 1000 tl veriyorsunuz ?

 7. www.sosyalsorumluluk.org adıyla, sosyal sorumluluk sorumluluk sitesi açtım, kimse yüzüne bakmadı. Webrazzi bile haber değeri görmedi. Şimdi elin gavuru yaptı diye (Güzel çalışma o ayrı) bir kova suyun haberi var.

  Alan Smith

  Sosyalsorumluluk

  1. Vedat bey fikriniz çok güzelmiş sadece kullanıcı arayüzü kötü, betalist gibi daha büyük fontlarla daha çok resimli bir site yapabilirsiniz, onedio gibi de olabilir. Sitedeki reklamlara gerek var mıydı emin değilim. Bu arada sizi girişimci sosyal ağı Ideoboom.com 'a bekliyorum, ortak arayabilir, yorum alabilirsiniz. Bir de mutlaka www.cozumkumbarasi.com da sitenizi yayınlamanız lazım.

   1. Teşekkür ederim Müge Hanım ama artık projeyi önemsemiyorum...

  2. Ali Özgür Ali Özgür

   Wordpress temasını öğrenebilir miyim?

 8. Koskoca Bill Gates bile kovasını kendi dönüyor da Bu Türk patronlar ve futbolcular başkasına döktürüyorlar ona fitil oldum. yoksa Ülkemizde de projeye destek olunması güzel