ALS hastalığına dikkat çeken sosyal sorumluluk projesi #IceBucketChallenge, önemli bir başarıya imza attı

ALS hastalığına dikkat çeken sosyal sorumluluk projesi #IceBucketChallenge, önemli bir başarıya imza attı

Sosyal medyada insanların üzerlerine buz dolu kovaları dökmesiyle büyük yankı uyandıran sosyal sorumluluk kampanyası Mark Zuckerberg'den Dick Costolo'ya kadar teknoloji devlerinin başındaki isimler akıma dahil oldu. #IceBucketChallenge etiketiyle yapılan paylaşımlar Twitter'da bir haftada 128 bine ulaşırken, yapılan yardımlarsa sadece bu hafta için 1 milyon doların üzerine çıktı.

Sosyal sorumluluk projesini merak edenler için detaylandırarak devam edelim. Sinir sistemi hastalığı olan ALS'ye dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için hazırlanan kampanyada, kişi daveti aldıktan sonra 24 saat içerisinde buz dolu kovayı başlarından aşağı dökmek veya 100 dolarlık bağış yapmak zorunda.

Para vermemek için neler yapmışlar diye düşünebilecek için belirtmek lazım, Kamu oyu gözünde tanınan isimlerin para vermek yerine buz dolu kovayı tercih etmesi kampanyaya çok daha fazla katkı sağladı ve tüm dünyada duyulmasını sağladı.

Microsoft CEO'su Satya Nadella'nın da aralarında bulunduğu destekçilerin eğlendiren videolarınu aşağıda izleyebilirsiniz. Türkiye'den henüz çok fazla katılımın bulunmadığını ama daha önce sizinle paylaştığımız girişimlerden Yetenekli'nin kurucularından İlker'in bu akımı Türkiye'de başlatmak için bir paylaşım yaptığını belirtelim.

Mark Zuckerberg

Satya Nadalle

Dick Costolo

Justin Timberlake

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.