KiralikAraba.com alan adı 75 bin TL'ye satıldı, yeni proje yolda
Genel

KiralikAraba.com alan adı 75 bin TL'ye satıldı, yeni proje yolda

Türkiye için büyük çaplı alan adı satışlarına bir yenisi daha eklendi. KiralikAraba.com 75 bin TL'ye satıldı ve yeni bir proje internet kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Türkiye'de alan adı pazarının oluşmasında büyük katkısı olan alanadlari.com üzerinden gerçekleşen satış sonucunda KiralikAraba.com'un yeni sahibi Yavuz Onur Yavuz oldu. Kendisinden aldığımız bilgiye göre kiralikaraba.com, insanların hızlı ve kolay bir şekilde güvenilir bir platform üzerinden araba kiralayabilecekleri bir proje olarak 2015 yılı içerisinde yayına alınmış olacak.

Yavuz'un alan adı yatırımcılığı ve internet girişimciliği deneyimi bu yatırımın sıradan bir kararla alınmadığını gösterir nitelikte.

Portföydeki diğer alan adları da değerli

E-ticaret sektörüne alan adı alıp satarak başlayan Yavuz, yaklaşık 3 yıldır amatör olarak alan adı yatırımcılığı yaptıktan sonra son 1 yılda marka değeri yüksek kaliteli alan adlarına odaklanmış. Şu anda portföyünde bulunan bazı turizm alan adlarıyla proje geliştirdiklerini söyleyen Yavuz, rezervasyon.com, ucuzucakbileti.com, otobusbileti.com alan adlarının her birini ismiyle müsemma birer proje haline geleceğini söylüyor.

Bu satın almanın 2014 içinde gerçekleşen en büyük satın almalardan biri olduğunu söyleyebiliriz. Zira alandalari.com tarafından 2014'ün ilk yarı raporu açıklanmıştı ve sektörde neler olup bittiğini tek karede görme şansımız olmuştu.

Bu yatırımın alan adları pazarı için önemli olduğunu söylemekle beraber, jenerik isimlere sahip projeler görecek olmamızdan dolayı da memnun olduğumu söyleyebilirim. Sizlerin de bu konuda bir çift lafı olduğuna inanıyorum. :)

Yorumlar (14)
 1. "Durgun" bile denemeyecek alan adı piyasası için gerçekten güzel bir adım. Yatırımcıların işlerine kalite kazandırmak için yapmaları gereken şey işte bu. İşleri ile ilgili alan adlarının en iyilerini almak.

 2. Merakla bekliyorum nasıl bir sistem kuracaklarını...

 3. Ilkan Iletir Ilkan Iletir

  Yavuz bey ile bir eğitimde tanışmıştık. Ailesi 60 yıldır turizm sektöründeymiş oyüzden bu domainleri topluyordu. Projelendiriyor olmasına cok sevindim dolu dolu genç bir girişimci yolu açık olsun

 4. Engin Murat Engin Murat

  Emlak işleri ile uğraşanlar için yerkirala.com alan adı uygun fiyata satılıktır...

  http://www.alanadlari.com/yerkirala.com

 5. Karadmin Karadmin

  isi bilen adamin hali farkli oluyor gercekten. sadece kiralikaraba.com degil yukarida ki domainlerin hepsi cok iyi bence projeler hayata gectikce tutmamasi icin hic bir neden yok. ilk nesil internet girisimcilerinin de neredeyse tamami domainciydi ama arada ciddi bir kopukluk oldu. insanlar domain bulamayinca zannettiler ki bu isin domainle alakasi yok. tabi isin icine gercekte internetle falan uzaktan yakinda alakasi olmayan akademisyenlerde girisince ortalik iyice bulaniklasti. bu isin ozu iyi bir fikir ve domaindir. php dunyanin en zor programlama dili falan da bizim mi haberimiz yok? piyasaya gercek oyuncular ciktikca ortam daha da guzellesiyor ama bunlar yetmez tabi dunya capinda isler yapmak lazim.

 6. umarız alındıktan sonra tarihi eser olarak kalmaz ve ülkemizde faal olarak kullanılmaya başlanır. gerçi kiralık otomobil şirketler haricinde pek yaygın değil ama bu sayede yayılma imkanı da elde eder.

 7. Tebrikler çok güzel domainler.işi bilen kişi farklı oluyor tabii

 8. Yavuz Yiğit Bilgin Yavuz Yiğit Bilgin

  Domain'in güzel olması EVET avantajdır , fakat işin Görsel-Yazılım yazılımı da önemlidir. Ama en Önemlisi şudur , Domain adı harika olsun yazılım muhteşem olsun , eğer o işin pazar payı düşükse maalesef iş yapamaz ...

  5 Yıldır Oto Kiralama Firmaları için Proje Geliştiriyorum (onlinevasita.com , uygunkirala.com)

  Gerçekten zorlu bir iş , Eğer kendi araç kitlesini kullanacaksa eğer başlangıç olarak 2-3M $'lık sermaye kişiyi zirveye çıkarabilir , Oto kiralama firmaları ile anlaşacaksa işi biraz zor ...

  Adaşıma Başarılar Dilerim

 9. ucuzucakbileti.com domaini kaç liraya değerlendi acaba?

 10. Gereksiz pahalı bir domain...

 11. Fiyatı yatırım için çok uygun ve domain gerçekten harika...

 12. Abdullah Abdullah

  Bu tip satışların daha çok olması ve domain piyasasının ülkemizde canlanması gerekiyor. Bu tip yatırımlar reel dünyadaki diğer yatırımcıların dikkatini çekmesi açısından değerli benim fikrim.

 13. Ticaret Ticaret

  Alan adı güzel fakat, bu kadar para verilmesi biraz bence kötü olmuş. daha uygun fiyata daha iyi domainler mevcut.. Aramak lazım sadece.. Bedavaya satılan domainler var ülkemizde. Henüz ülkemizde domain sektörü yeni yeni gelişirken biraz fazla olmuş .

  Ama şunuda belirteyim bu alan adı 75.000 TL İLE alındıysa Harika bir proje olacak gibime geliyor. Bence en az bukadarda yazılım ve reklam ücreti ödenmeliki hakkını versin..

  Gerçi düşündüğümde, 1000 araç kiralama şirketi bile siteye ücretli,mağaza açsa aylık kira 100 lira bile olsa ayda 100K TL çıkarır..

  Tabiki iyi bir reklam yapılırsa.

 14. güzel domainler başarılarınızın devamını diilerim