5 dolara iş yaptırma sitesi Fiverr.com'a 30 milyon dolar yatırım

5 dolara iş yaptırma sitesi Fiverr.com'a 30 milyon dolar yatırım

5 dolara iş yaptırma sitesi Fiverr.com yeni bir yatırımla gündemde. 2013 yılında aylık cirosunun 2 milyon dolardan fazla olduğunu paylaştığımız girişim bu kez 30 milyon dolarlık bir yatırım aldı.

Qumra Capital'in liderliğindeki C serisi yatırım turunda mevcut yatırımcılardan Bessemer Venture Partners , Accel Partners ve bazı bireysel yatırımcılar da yer aldı. Başarılı iş modeliyle 5 dolar üzerindeki işlerin de yapıldığı Fiverr.com, bu yatırımla işleri büyütmek ve bireysel işlerden işletmelere doğru uzanacak.

Fiverr kurucusu ve CEO'su Micha Kaufman, Fortune 500 şirketlerinden de ilgi gördüklerini ve bunun artacağını dile getiriyor. Fiverr'ın bir e-ticaret sitesi gibi hizmetleri birer ürün olarak satışa sunduklarından bahsediyor. fiverr.com 5 dolara is yaptir ucuza

Milyonlarca satıcısı ve alıcısı bulunan girişimin 196 ülkeye ulaşırken, 130 kişiye de iş veriyor. New York, Miami ve Tel Aviv'de 3 farklı ofisi bulunuyor.

Toplamda 50 milyon dolar yatırıma ulaşan Fiverr, henüz yenilenen tasarımıyla ve yeni filtrelerle kullanıcılarına daha kolay bir keşif imkanı sunuyor. Her satıştan yüzde 20 pay alan girişim, mobil tarafta büyüme hesapları da yapıyor.

Ülkemizde Yapanzi.com ve SadeceOn.com gibi kopyaları olan Fiverr'ın özellikle dijital işlerde ülke ayırt etmeksizin müşteri çekebilmesi büyük avantaj ama ülkemizdeki girişimlerin bu seviyeye gelmesi için vizyoner girişimcilere ve hızlı yatırımcılara ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.