Yapanzi.com: 5, 10, 15 TL'ye Ne Yapabilirsiniz?

Yapanzi.com: 5, 10, 15 TL'ye Ne Yapabilirsiniz?

Yapanzi.com, becerilerinizi ya da boş zamanlarınızı küçük bedeller karşılığında değerlendirmenizi sağlayan yeni bir servis. Eğer küçük ölçekli işlerde gerçek bir insanın yardımına ihtiyaç duyuyorsanız, aradığınızı Yapanzi'de bulmanız mümkün.

Bu model aslında online dünyada biraz zaman kazanmak isteyen kişilerle, boş zamanını paraya çevirmek isteyenlerin buluştuğu bir sosyal e-ticaret ağı. E-ticaret diyorum çünkü ürün ve hizmet satın alması yapabiliyorsunuz. Üstelik satılacak ürün ve hizmetin sınırı(?) yok, sadece ücreti sınırlı. Kazanabileceğiniz miktar ise neyi nasıl yaptığınız ve ne kadar zamanınız olduğuyla alakalı.

Fiverr.com ile ortaya çıkan bu modelin ne kadar popüler olduğunu bilenler olacaktır. Fakat bilmeyenler için bir canlı kaç örnekle Yapanzi.com'da ne yapabileceğinizi açıklayayım.

Mesela Paris'e gideceksiniz ancak bir plan yapmak için yeterli zamanınız yok. Tecrübeli bir Paris gezgini size 5 liraya yardımcı olabilir. Ucuz araç kiralamak, fotoğraflarınıza efekt eklemek ve buraya yazamayacağım kadar çok sayıda iş için Yapanzi kullanılabilir.

Dilerseniz elinizden gelen bir işi 5, 10 ya da 15 lira karşılığında yapmak üzere listeleyebilirsiniz. Tabi bunun platformu kullanmanız karşılığında %20 'lik bir komisyonu gözden çıkarmanız gerekiyor. Yapılan ödemeler PayPal üzerinden alınıyor ve alıcıya garantisi veriliyor.

Gerekli gereksiz çok çeşitli işler yayınlansa da özellikle zaman kazanımı anlamında faydalı işler bulmanız mümkün. Eğer ihtiyacınızı bulamazsanız, talebinizi ilan (öneri) kutusuna yazabiliyorsunuz. Yapanzi'nin iş modeli küçük bedeller üzerinden dönüyor olsa da orta büyüklükte bir ekonomi yaratabilecek potansiyele sahip.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.