Yemeksepeti iOS uygulamasında online ödeme dönemi başladı
Mobil

Yemeksepeti iOS uygulamasında online ödeme dönemi başladı

Mobil ödeme kullanıcılar tarafından gün geçtikçe daha fazla talep ediliyor ve bunun bir sonucu olarak, daha fazla uygulama mobil ödeme seçeneklerini adapte ediyor. Yemeksepeti bugün iOS uygulamasında yaptığı güncellemeyle, kredi kartı ve fastPay mobil ödeme fonksiyonunu devreye aldı.

Halihazırda geçtiğimiz Ocak ayında yemeksepeti.com'a fastPay ile ödeme seçeneğini ekleyen şirket, böylelikle yeniliği mobil uygulamasına da uyarlamış oldu.

Uygulama ile verilen siparişlerde kredi kartı ile ödemeyi mümkün hale getiren güncelleme için Yemeksepeti, MasterCard ile birlikte çalışmış.

MasterCard, daha önce benzer şekilde BiTaksi'nin mobil uygulamaları için kredi kartı bilgisi saklama desteğini sağlamıştı. Anlaşılan Yemeksepeti de aynı iş birliğini kullanarak bu sorunun ve sorumluluğun üzerinden gelmiş.

ye-3 ye-1 ye-2

Kredi kartınızı bir kere kaydettikten sonra Yemeksepeti iOS uygulamasından, bir sonraki siparişinizde tek tıkla ödeme yapabiliyorsunuz. Yemeksepeti’nden aldığımız bilgiye göre online ödeme seçeneği, şu anda 5 bin 300’den fazla restorandan verilecek siparişlerde kullanılabiliyor.

Yeni özellikle ilgili paylaşılan açıklamada Yemeksepeti Kurucu Ortağı ve CFO’su Gökhan Akan, online kredi kartı ve banka kartı ile ödeme seçeneğinin bir süredir Yemeksepeti kullanıcıları tarafından talep edilen bir özellik olduğunu belirtiyor.

Yemeksepeti'nin iOS uygulamasını buradan indirebilirsiniz. Halihazırda uygulama kullanıcısıysanız, yeni özelliklerden faydalanmak için uygulamayı güncellemeniz yeterli.

Yemeksepeti uygulamasının 4.1 versiyonunda gelen yenilikler.

yemeksepeti-guncelleme-notlari

Yorumlar (8)
 1. Yerli doğrudan rakipler, yerli dolaylı rakipler, yabancı dolaylı rakipler ve yakında yabancı doğrudan rakipler. Hepsini üst üste koyunca yeniliklerin gelmesini bekliyordum. Gayet da olmuş görünüyor.

  Yalnız, bence yerli rakipler temel olarak yanlış yoldalar, ciddi anlamda kaynak israf ediyorlar. Bolbol'un yaptığı gibi mobile yönelmek iyi gibi duruyor, ancak iş zamanlarında büyük ekranlardan yapılan yemek siparişlerini yakalamadan çok zor. Sonuçta aynı kişiler küçük ekranlara geçtiklerinde alıştıkları şirketten sipariş veriyorlar.

  Aslında rakiplerin yapması gereken Yemek Sepeti'nin yaptığının aynısını yapmak, ancak bu esnada kendi ... ...'nı veya ... ...'nı kurmak. işte bu nokta noktaları doldurmak çok değerli. :)

  Dolaylı rakipler konusundaysa Yemek Sepeti'nin yapabileceği fazla bir şey yok. O konuda şu an için Yemek Sepeti'nin dışındaki gelişmelere bağlı.

 2. Yahu kardesim yemek sepeti sitesini ne kadarda büyüttünüz bir Almanya piyayasina bakin. www.pizza.de www.lieferando.de www.lieferservice.de www.lieferheld.de bu siteler her türlü ödemeyle siparis verebileceginiz siteler. Yani simdi kalkip böyle bir uygulamaya gecmesi cok komik! Kac milyar yatirip alip simdi böyle bir uygulama yapmak cok ama cok komik! Türkiye cok ama cok geride!

  1. Yemeksepeti yillardir online odeme ile siparis aliyor, mobil aplikasyonda bu odeme yapilamiyordu. Amma buyuttunuz dedigin site bu saydiklarindan yillar once vardi, respect ;)

 3. Cep telefonlarının akıllanarak cebimize girdiği ve sonrasında bilgisayarı bizlere unutturduğu şu günlerde her işimizi telefonla yapıyoruz ödemeleri vs...Yemeksepetinin uygulamaya getirdiği bu en son özellik yazılma bir o kadar işlevsellik daha kazandırmış

 4. cep telefonu numarası ile ödeme çok pratik olmuş..

 5. Harika bir haber! Yemeksepetine teşekkür ederiz Türkiye'ye online ödeme teknolojisini getirdiği için... Resmen kredi kartınızı uygulamaya giriyorsunuz ve yemeğiniz geldiğinde hiç ödeme yapmadan sadece bahşiş vererek birbirinden güzel lezzetlerle karnınızı doyurabiliyorsunuz.

  Umarım yakında Google'ın da kullandığı arama ve Amazon'un kullandığı ürün önerileri hizmetlerini de ülkemize getirirler de yemek siparişinin en zorlu kısmı olan karar verme ve yemek bulma konularında da insanımız inovatif çözümlere kavuşmuş olur.

 6. Bolbol'un çıkmasıyla yıllardır teknolojiden yoksun şirket kendini yenileme çabasına girdi ama yine olmadı, bolbol sektöre mobil ile girdi yeni olmalarına rağmen bu uygulamadan çok üstün. Mobil departmanına sesleniyorum Bolbol'u indirin ve iyice inceleyin bir şeyler öğrenin !!

 7. Ödeme aşamasındaki yeniliklere hemen uyum gösteren Yemeksepeti keşke aynı özeni tüm adımlarda gösterse. 2001 yılında neyseler şimdi de aynı yerdeler.