Peter Molyneux'nin 'tanrıcılık' oyunu Godus'un iOS versiyonu çıktı
Oyun

Peter Molyneux'nin 'tanrıcılık' oyunu Godus'un iOS versiyonu çıktı

Oyun dünyasının çok yanından tanıdığı bir isim olan ve oyun dahisi olarak bilinen Peter Molyneux'nin yeni mobil oyun projesi iOS platformunda yerini aldı.

Bugüne dek Dungeon Keeper, Populous, Black & White, Theme Park ve Fable gibi oyunların altında imzası bulunan Molyneux, tanrıcılık türündeki oyunları ile biliniyor. Godus da bunların bir örneği ve oyunda, oyuncunun kendi isteğince yarattığı bir dünya bulunuyor.

Kickstarter üzerinden de destek toplanan oyunun üzerinde uzun zamandan beridir çalışılıyordu. Android, Mac ve Windows versiyonlarının da çıkması beklenen oyun, ilk kez AppStore'da iPhone ve iPad'ler için yer almış oldu. Microsoft'tan ayrıldıktan sonra 22cans oyun stüdyosunu kuran Molyneux, çok doğru bir strateji izleyerek oyunu da mobil odağında yapmış olduğunu söyleyebiliriz.

Godus'ta tanrıyı oynuyorsunuz ve size inanan insanları yönetmeye çalışıyorsunuz. Aslında oldukça güzel grafiklerle hazırlanmış bir strateji oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Godus'un çıkış videosunu hemen aşağıdan izleyebilir, oyunun iOS sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Yorumlar (3)
  1. siz nasıl haber yapyonuz zaten windows versiyonu var bu oyunun

    1. Ali Altug Koca Ali Altug Koca

      Oyun beta olarak Steam'de geliştirici versiyonu halinde yer alıyor. Resmi olarak ilk kez iPhone'a çıktı.

  2. Tespitci Tespitci

    Simcity ile büyümüş bir nesli keser mi bu hiç.