Yapay zekayı kullanan takvim uygulaması Timeful App Store'da!

Yapay zekayı kullanan takvim uygulaması Timeful App Store'da!

"Dünyanın son ihtiyacı olan bir başka takvim (uygulaması). İhtiyaç duyulan zamanı daha iyi yönetmek." sözlerinin sahibi Yoav Shoham aslında yeni takvim uygulaması Timeful'un kurucularından. Ancak Timeful sıradan takvim uygulamalarından biraz farklı.

Geliştirme aşamasında Kleiner Perkins Caufield & Byers, Khosla Ventures ve diğer yatırımcılardan yaklaşık 7 milyon dolar yatırım alan Timeful, bir kaç gün önce test sürecini bitirerek iOS uygulamasını yayınladı. Tüm takvimlerinizi bir araya toplayan, üzerine görev yönetimi özellikleri ekleyen bilindik bir takvim uygulaması gibi. Ancak onu farklı kılan bir yapay zekası var.

Uygulamanın tasarım ve arayüzünden bahsetmeyeceğim zira asıl üzerinde durmamız gereken işin arkasındaki teknoloji. Siz uygulamayı kullandıkça kendini geliştiren Timeful'u boş zamanları verimli şekilde kullanmanın veya sürekli ertelenen küçük işleri halletmenin anahtarı şeklinde tanımlayabiliriz.

Yapmak istediğiniz ama kesin bir zaman belirlemediğiniz için geniş bir zaman aralığı seçebiliyorsunuz. Bugün, bu hafta veya 'şu tarihten önce' halledeyim diyebiliyorsunuz. Bu açıdan baktığımda arşivlenen e-postaları farklı bir zamanda yeniden hatırlatan Mailbox uygulamasını bana hatırlattı ki o uygulama sıradışı bir büyüme göstermiş ve Dropbox tarafından satın alınmıştı.

Diğer uygulamalardan farklı olarak Timeful'da ayarlar kısmında en verimli zamanınızı ve öneri alma sıklığını belirleyebiliyorsunuz. Çalışma (iş) ve uyuma saatlerinizi de kaydedebiliyorsunuz. Böylece alışkanlıklarınızı da geliştirebiliyorsunuz.

timeful.com zaman yonetimi uygulamasi

Uygulamanın kurucularından Yoav Shoham, daha önce Google'a girişim satmış, Stanford Üniversitesi'nin yapay zeka laboratuarını yönetmiş bir seri girişimci. Jacob Bank ise Stanford'da doktora yapan bir öğrenci. Üçüncü ve en farklı isim ise davranışsal ekonomi alanında uzman bir isim olan Dan Ariely*.

Su içmek, spor yapmak, birisini aramak veya küçük işleri sürekli erteliyorsanız Timeful'u kesinlikle denemenizi öneririm.

*Ariely'nin Timeful'un kurucularından olduğunu öğrenince takip etmeye başlamıştım zira kendisinin olaylara karşı yaklaşımlarımız konusunda sıradışı deneyleri ve ilgi çeken yorumları var. Nasıl seçim yaptığımızla ilgili paylaştığımız TED konuşmasını dinleyerek kendisini biraz tanıyabilir, Türkçe'ye de çevrilen Akıldışı Ama Öngörülebilir ve (Dürüst) Gerçek adlı kitaplarını okuyabilirsiniz. Timeful blogundaki paylaşımlarına da göz atabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.