Yıllık 1 Milyon TL'ye yakın cirosuyla Evcilbesinleri.com, yeni sahibini arıyor

Yıllık 1 Milyon TL'ye yakın cirosuyla Evcilbesinleri.com, yeni sahibini arıyor

Türkiye'de dikey e-ticaretin yükseldiği bir dönemden bahsettik ama başarılı örneklerin dönüşünü çok da göremedik. Daha önce sizlere tanıtmadığımız EvcilBesinleri.com'un ise 1 milyon TL'ye yaklaşan cirosuyla çıkış yapmayı bekleyen bir girişim olduğunu öğrendik.

EvcilBesinleri.com adından da anlaşılacağı üzere evcil hayvan besinleri satışı yapan bir e-ticaret sitesi. Girişimin kurucusu 1998'den bu yana e-ticaret ve internet projeleri geliştiren Demir Ali Toktaş. Kendisini MahalleEsnafi.com'dan hatırlayabilirsiniz ki Toktaş'ın EvcilBesinleri.com'u satma isteğinin altında da MahalleEsnafi.com'a odaklanma isteği yatıyor.

Twitter üzerinden yatırımcı daveti

Demir Ali Toktaş, Twitter üzerinden yatırımcı daveti yapmak gibi farklı bir taktik tercih edince dikkat çekmiş ve ben de kendisinden konuyla ilgili bazı bilgiler edindim.

Toktaş, evcilbesinleri.com/yatirimci adresinde görebileceğiniz yatırımcı dökümanında detayları paylaşmış ve hızlı bir şekilde satışı tamamlamayı tamamlamak istiyor. Şu anda 3'ü evcil hayvan sektöründen, biri internet sektöründen olmak üzere 4 yatırımcı satın alma sürecine girmiş bulunuyor.

1 milyon TL'ye yaklaşan ciro, 7 bine yakın üye, GittiGidiyor.com ve N11.com'dan satış kanalları, farklı işbirlikleriyle yazılım, tasarım, sosyal medya ve tüm operasyonlarını kendi bünyesinde çözen Evcilbesinleri.com'un arkasında halen 4 kişi çalışıyor. EvcilBesinleri.com'a trafik yönlendiren 17 farklı yardımcı içerik (uydu) sitesi, sosyal medya hesapları vs. diğer kaynaklar da satışa dahil ediliyor.

evcilbesinleri.com evcil hayvan besinleri 2

Şimdiye kadar gelen satın alma tekliflerine sıcak bakmayan Toktaş, yukarıda da bahsettiğim gibi yeni projesine odaklanmak için bu girişiminden çıkma kararı almış. Operasyonel işler neredeyse Toktaş'ın zamanının tamamını alıyormuş. Kârlı bir finansal cetvele sahip olduğunu öğrendiğimiz girişimin sepet ortalaması, net kâr vb. istatistikleri iletişime geçen yatırımcılarla paylaşılıyor.

Twitter üzerinden bazı yatırımcılara ulaşan bu davet biliyoruz ki bu yazıyla beraber daha çok yatırımcıya ulaşacaktır. Satış sürecinin de nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyoruz. :)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.