Kahve severler için kişiye özel kahve çekirdeği hazırlayan girişim: Kahveni Yarat

Kahve severler için kişiye özel kahve çekirdeği hazırlayan girişim: Kahveni Yarat

Sizlere kısa süre önce New York City'deki kahve severler için bağımsız kahvecilerde geçerli, uygun fiyata çeşitli paketler sunan bir girişim olan CUPS'tan bahsetmiştik. Bu yazımızın konuğu olan Kahveni Yarat ise Türkiye'den bir girişim ve kahve severlerin online olarak kahve çekirdeği satın alabilmelerini sağlıyor.

Kahveni Yarat'ın en çok dikkat çeken özelliğiyse Türkiye'de dışarıda bulmanın zor olduğu kalite ve çeşitteki kahve çekirdeklerini kullanıcılarına sunuyor olması ve kullanıcıların diledikleri taktirdi kendi karışımlarını yapabilmesi.

Kişiye özel kahve deneyimi: Dilediğiniz çeşit kahve çekirdeğini dilediğiniz gibi satın alabiliyorsunuz

Kahve çekirdeklerini tercihinize göre ister çekilmemiş isterseniz de çekilmiş (French press, filtre kahve, espresso makinası ve Türk Kahvesi seçenekleriyle) olarak satın alabileceğiniz kahveniyarat.com'da bir de Mağaza bölümü bulunuyor. Mağaza bölümündeyse kurabiye, French press ve çeşitli hazır kahve karışımlarını bulmanız mümkün. Bu arada Kahveni Yarat'ta şu an için 6 farklı ülkeden 6 farklı çeşit kahve çekirdeği yer alıyor.

Bu yılın Ocak ayında lansmanı yapılan girişim, özetle kişiye özel kahve satışı yapıyor ve hem bu yönüyle hem de satışa sunduğu kahve çekirdekleriyle ülkemiz için ilk online projelerden biri olma özelliği taşıyor.

Kurucu ortaklar kahve ve dijital iletişim tecrübelerini birleştirmiş

Kahveni Yarat'ın kurucu ortaklarından olan Barista Aykut Gürkan, 7 yıl boyunca Almanya'da kendi kahve mağazasını işletmiş. Türkiye'ye döndüğünde Kahveni Yarat fikrini sanat yönetmeni olarak çalıştığı Clockwork'ün kurucusu Serkan Arı ile paylaşan Gürkan, böylelikle projenin ilk adımını atmış. Kahve ve dijital iletişim tecrübelerini birleştiren ikili, şimdilerde Kahveni Yarat'ın başarısı için çalışıyor.

kahveni-yarat-ekran-goruntusu

150gr ya da 250gr şeklinde 2 farklı ölçüde kahve çekirdeği satın alabileceğiniz Kahveni Yarat'ta fiyatlar ise 15-25 TL arasında değişiyor ki bu kalitedeki kahve çekirdekleri için fiyatın normal olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca Kahveni Yarat'ta dilediğiniz gibi oluşturduğunuz karışımın paketini de özelleştirebiliyorsunuz. Girişim kullanıcılarına paketin üzerindeki görseli seçme ve 20 karakterle sınırla başlıkla 40 karakterle sınırlı bir not ekleme imkanı tanıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bir kişinin günde ortalama 2 fincan kahve içtiğini düşünecek olursak hem uluslararası hem de ulusal olarak kahve pazarının oldukça büyük olduğundan söz edebiliriz. Ülkemizde hızla sayıları artan Starbucks, Tchibo, Caffe Nero ve Kahve Dünyası gibi zincirlerle halkımızın kahve konusunda her geçen gün daha da bilinçli hale geldiği de bir başka gerçek. Kahveni Yarat şimdilik çok büyük olmayan bir kitle için ihtiyaç çözücü, başarılı bir proje ancak zaman girişim için neler gösterecek hep beraber göreceğiz. 

Kahveni Yarat üzerinde ödeminizi dilerseniz kredi kartıyla dilerseniz de havale yoluyla yapabiliyorsunuz. Kahveni Yarat'ın kişiye özel kahve çekirdeği satın alma deneyimini buradan yaşayabilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.