TÜBİTAK Marmara Teknokent, II. Girişimcilik Kampı'nda 125 bin TL'lik destek verecek
Etkinlikler

TÜBİTAK Marmara Teknokent, II. Girişimcilik Kampı'nda 125 bin TL'lik destek verecek

Bu yılın başında ücretsiz Girişimcilik Kampı düzenlediğini paylaştığımız TÜBİTAK Marmara Teknokent, Eylül ayında girişimcileri ikinci kez kampa alıyor. İlki gibi 5 gün sürecek yeni kamp yine konaklama ve eğitimler dahil ücretsiz sunuluyor. Girişimciler TÜSSİDE Gebze kampüsü içerisinde yer alan otelde ücretsiz konaklatılıyor.

Yer ve süre konusunda ilk kampla benzerlikler taşısa da II. Girişimcilik Kampı'nda format olarak değişikliğe gidilmiş. Öncekinde eğitim odağında yürütülen etkinlik bu sefer fikir ve proje arayışına odaklı. Girişimlere eğitim desteği devam ederken seçilen 5 projeye 125 bin TL değerinde destek sağlanacak.

Başvuru yapanlar arasından seçilecek katılımcılarda aranan tek ön kriter üniversitelerin 3 veya 4. sınıf, yüksek lisans ve doktora öğrencisi olmak. Sunulan avantajlardan yararlanmak için 22 Ağustos'un son başvuru tarihi olduğunu belirtelim. İlgilenenler etkinliğin detaylarına buradan ulaşabileceği gibi başvurularını da buradan gerçekleştirebilirler.

Webrazzi olarak desteklediğimiz kampta 70 üniversiteden 400 katılımcının başvurduğu hatırlatalım. Bu yıl ödülün 125 bin TL olması, başvuru sayısını da patlatacaktır diye tahmin ediyoruz. Eczacıbaşı Monrol, TRT'nin sponsorlar arasında bulunduğu ve sektörden yakından tanıdığınız Bayraktar & Partners ve Galata İş Melekleri'nin desteklediği etkinliğe başvurmakta gecikmeyin ;)

20140206_1653191-e1404998521200

Yorumlar (2)
  1. Geçen yıl bu kampın katılımcılarından biriydim. Eğitimler, Sunumlar (biraz aceleye gelmesine rağmen), Oyunlar oldukça doyurucu ve eğlenceli geçmişti. Görüyorum ki ilk kampta yapılan bazı eğitim odaklı etkinlikler proje'ye çevrilmiş. Geçen yıl yaşadığımız zaman darlığı yüzünden eğitim mi proje sunumu mu ikilemi konusunu da çözerek kampı daha verimli hale getirmişler. Bununla da kalmayıp ucuna da 125 bin TL ödül koyarak "girişimcilerin" en çok ihtiyaç duyduğu şeyi (para) sağlama sözü vermişler. Katılacak arkadaşlara şimdiden başarılar ve iyi eğlenceler diliyorum..

  2. Ilgili linkte, Ilk 5 e giren projelerin her birine 25 bin TL olmak uzere toplamda 125 bin TL odul verilecegi bilgisi yer aliyor. Yazi ile arasinda celiski var gibi ? Ama ne olursa olsun katilimcilari essiz bir deneyim sunacagi asikar.