Facebook Login arayı açıyor [İnfografik]

Facebook Login arayı açıyor [İnfografik]

Facebook'un bu yılki geliştirici konferansı F8'de tanıttığı Anonim Login özelliği, henüz beta sürecinde ancak yayında olan Facebook login pazar payını artırmaya devam ediyor.

Gigya'nın, sosyal login servislerinin görünümünü düzenli olarak sunduğu The Lanscape of Social Login raporunun 2014 Nisan-Haziran aylarını kapsayan ikinci çeyrek sonuçlarında Facebook'un artan pazar payı dikkat çekiyor.

Rapora göre, Facebook, dünya genelinde, yüzde 53 olan payını yüzde 55'e çıkarırken, Google+ birkaç çeyrektir devam eden durağan seyrini sürdürmüş. Ancak Google+, Facebook'tan sonra hala en popüler login servis sağlayıcısı. Üçüncü sıradaki Yahoo ise bu alanda pay kaybetmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz çeyrekte login'lerin yüzde 13'üne aracılık eden Yahoo, bu dönemde yalnızca yüzde 11'ini sağlamış. Bu sene başında Facebook ve Google+ login bağlantılarını, hizmetlerinden kaldıran Yahoo, kullanıcılarını "kendi evinde" tutma çabası da rapordaki notlar arasında.

Social Login ekran

Facebook'un pazardaki ağırlığı kendini mobilde daha fazla hissettiriyor. Facebook'un geçtiğimiz çeyrekte yüzde 62 olan payını bu dönemde yüzde 64'e çıkarması, yeni uygulamalar tarafından daha yaygın olarak adapte edilmesini sağlayabilir. Google+'ın payı mobilde yüzde 25'ken, onu yüzde 7'lik payla Twitter takip ediyor.

Pazar payları sektörlere ve bölgelere göre değişiyor. Örneğin e-ticaret sektöründe Facebook Login, yüzde 75'le pazarı domine ederken, medya ve yayıncılık endüstrisinde payı yüzde 49'a düşüyor. Ancak dikkat çekici olan bütün sektörlerde Facebook'un en popüler Login aracı olması.

Dünya genelinde Facebook Login'in en popüler olduğu bölgelerse, Türkiye'nin de dahil olduğu Orta Doğu ve Afrika ve Güney Amerika pazarları. Facebook Login, her iki bölgede de yüzde 82'lik pazar payına sahip. Orta Doğu ve Afrika bölgesinde Facebook Login'i yüzde 7'lik payla Google+ takip ediyor. Onu yüzde 4'lük pazar paylarıyla Yahoo ve Twitter izliyor.

Facebook Login

İnfografiğin tamamını aşağıda görebilirsiniz:

Social Login Data_Q2 2014_Gigya

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.