YO'nun tohum yatırımına Pete Cashmore da dahil oldu miktar 1,5 milyon dolar!
Girişim

YO'nun tohum yatırımına Pete Cashmore da dahil oldu miktar 1,5 milyon dolar!

Uygulama mağazalarına çıkmasıyla değil ama 1,2 milyon dolar yatırım almak üzere olmasıyla birlikte o günden beri gündemden düşmeyen sadece Yo bildiriminde bulunan mesajlaşma uygulamasının tohum yatırım miktarı netleşti. Açıklanan rakamdan 300 bin dolara daha fazlası gerçekleşirken asıl dikkat çeken Yo'nun tohum yatırımcıları.

Yo'nun tohum yatırım turunda  tüm yatırımcıları henüz paylaşılmasa da dikkat çeken isimler Mashable'ın kurucusu Pete Cashmore ve WeChat'in sahibi Çinli teknoloji devi Tencent'in kurucuları. Yatırım miktarı 1 ,5 milyon dolar olarak gerçekleşirken, Business Insider Yo!'nun değerlemesini 5 - 10 milyon dolar arasında paylaşıyor.

Yeni yatırımla Yo'nun San Francisco'da operasyonlarının genişleyeceği paylaşılan bilgiler arasında. Yeni ofise taşınmayı planlayan Yo'nun takımı da büyütüyor. Yeni yazılımcı arayışına giren Yo'nun asıl dikkat çeken çalışan ihtiyacı, iş geliştirme üzerine oluyor. YO'nun bundan sonra odak noktası markalarla birlikte çalışma üzerine olacak.

Yatırım haricinde son bir bilgi Yo'nun geçtiğimiz hafta 2 milyon kullanıcının üzerine ulaştı;

Yorumlar (7)
 1. Yo olmadan biz napıyorduk acaba ?

 2. Ferdi Gökdemir Ferdi Gökdemir

  Bu uygulamaya yatırım yapanları gördükçe , dünyanın neden yaşanmaz bir yer olduğunu daha net anlayabiliyorum .

  Zorlaya zorlaya bu saçma projeyi adam etmeye çalışıyorlar . Siz milyarlarca dolar yatırsanızda, bu proje saçma ve gereksiz bir projedir .

  1. Çok doğru, hiç bir amacı olmayan bir girişim bence.

 3. Kaan Uygur (@zorentrepreneur) Kaan Uygur (@zorentrepreneur)

  abi şunun sa, as versiyonunu yapıcam ya :)) bu nedir?

 4. Bu habere en çok Merve Hanım sevinmiştir. :)

 5. Fatih Dönmez Fatih Dönmez

  Yo'yu daha dikkatli incelemek lazim. Geldigi noktada bir platform olma yolunda hizla pivot ettiler. Her hangi bir servise subscribe oldugunuzu ve Yo uzerinden haberlestiginizi dusunun. Beklediginiz oyun magazaya mi geldi yo! vb.

  Bugun Israilde hamas roketleri atesledigi anda yo uzerinden vatandaslarina bildirim gidiyor. Notification layer'inda calisacak uygulamalardan first of many olacak yakinda. Bunu goren akilli yatirimcilarin da vagona atlamasi cok mantikli :)

 6. Hasan Özcan Hasan Özcan

  Bizdede böyle saçma denemeler var ama hepsi tırt :)

  http://bugunneyapabilirim.com/