Küresel olarak en fazla kullanıcısı olan mobil mesajlaşma uygulaması hangisi? [Webrazzi PRO]

Küresel olarak en fazla kullanıcısı olan mobil mesajlaşma uygulaması hangisi? [Webrazzi PRO]

Bir hafta daha sona eriyorken yine bir 'haftanın grafiği' yazısıyla karşınızdayız. Webrazzi PRO'da haftanın en çok öne çıkan içeriğine yer verdiğimiz yazı dizimizde bu haftanın konusuysa mobil mesajlaşma uygulamaları.

Digital Marketing Ramblings'in yayınladığı araştırmada yer alan veriler, 2014 yılının Temmuz ayına ait. Söz konusu araştırmaya göre küresel olarak en fazla kullanıcısı olan mobil mesajlaşma uygulaması 450 milyon ile LINE. İkinci sırada 396 milyon kullanıcı rakamıyla WeChat, üçüncü sırada 300 milyonla Skype, dördüncü sırada 240 milyonla Viber yer alıyor. Listede daha sonra Blackberry Messenger, Nimbuzz, KakaoTalk ve Kik yer alıyor.

Bu arada araştırmaya dahil edilmeyen WhatsApp'ın Nisan ayı verilerine göre 500 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcısı bulunuyor. Bir anlamda WhatsApp'ı listenin en tepesindeymiş gibi düşünebilirsiniz. Ancak Digital Marketing Ramblings'in yayınladığı grafikte WhatsApp'ın güncel resmi rakamı yer almadığı için grafik aşağıdaki gibi.

mobil-mesajlasma-uygulamalari-webrazzi-pro

Webrazzi PRO hakkında detaylar

Webrazzi PRO’ya da değinmek gerekirse; 2013 yılının Nisan ayında yayın hayatına başlayan Webrazzi PRO için Profesyoneller için Bilgi Merkezi diyebiliriz. İçerisinde internet ve teknoloji sektörlerine dair 1800′ün üzerinde grafik barındıran Webrazzi PRO, aynı zamanda veri ortaklarıyla da öne çıkıyor.

Aralarında Deloitte, Nielsen, Mobilike, Kariyer.net, akakce.com ve Gold.com.tr gibi şirketlerin de bulunduğu veri ortakları, internet ortamında halka açık olarak bulunmayan çok sayıda veriyi Webrazzi PRO kullanıcılarıyla paylaşıyor. Webrazzi PRO’daki ilk 1000 içeriği detaylıca gözler önüne seren infografiğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Webrazzi PRO’nun fiyatlandırmasıyla ilgili olarak detaylara buradan bakabilirsiniz. Platform hakkındaki soru, görüş ve önerilerinizi ise bize [email protected] e-posta adresinden iletmeniz mümkün.

(Görsel kaynak: dolphfyn/Shutterstock)

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.