Adsuit: SaaS reklam platformu [50 dolarlık hediye çeki]

Adsuit: SaaS reklam platformu [50 dolarlık hediye çeki]

Türkiye'de e-ticaret girişimlerinden daha fazla SaaS odağında girişimlerin çıkmasıyla ekosistemin büyüyeceği uzun zamandır konuştuğumuz konular arasında. SaaS odağında girişimler, en basit tabirle mal alıp mal satan girişimlere göre daha fazla katma değer yarattığı yurt dışında sayısız örnekle mevcutken, ülkemizde en fazla değerlemeye sahip ilk 3 şirket hala e-ticaret.

Hal böyle olunca yeni girişimlerin de e-ticaret yönüyle ilerlediği ülkemizde sayısı az da olsa dikkat çeken SaaS girişimler çıkıyor. Bu girişimlerden en yenisiyse özellikleriyle birlikte bloguyla da dikkat çeken Adsuit.com. Adnboost'un kurucusu Ahmet Arslan'ın kurduğu Adsuit'in özelliklerine geçmeden öneminden dolayı bloguna değinmek istiyorum.

Yeni bir girişim olmasına karşılık yeniden hedeflemenin nasıl yapılacağından, Türkiye internet reklamlarının aylık raporuna kadar geniş bir içerik sunan Adsuit, ülkemizdeki girişimlerim çoğu zaman es geçdiği önemli bir nokta olan içerik pazarlamasına gerektiği önemi göstermiş. İngilizce tuttukları blogla yurtdışı odağını da gösteren girişimin Haziran ayı Türkiye İnternet Reklamları raporuna buradan göz atabilirsiniz.

adsuit-june

Envanter erişimiyle dikkat çeken bir DSP

Talep yönlü platformların (DSP) bir örneği olan Adsuit, aralarında Google Adexchange, Rubicon ve Facebook Exchange'in de bulunduğu sadece Türkiye'de günde 1,6 milyar gösterim yapabilen envantere ulaşabilmesini sağlıyor. Geniş envanterle birlikte yazılımda sunduğu hedeflemelerle ve görsel odakta raporlarla rakiplerinden farklılaştığını söylememiz mümkün.

adsuit-envanter

Klasik talep yönlü platformlarda varolan sınırlı kullanım hakkını sınırsız hale getiren Adsuit, kolay kullanılabilir olma odağını üyelik dışında da sürdürmüş. Konuya geçmeden önce üye olan kullanıcılara 50 dolar hediye çeki veren Adsuit'in 150 Webrazzi okuyucusuna özel 50 dolar daha hediye çeki verdiğini paylaşalım, yeniden hedefleme reklamlarında kullanmak üzere kupon kodunuz  "Webrazzi50".

Odak kolaylık

Kalıcı reklamverenin kolay kullanımla geleceğini farkeden Adsuit, kampanya oluşturmadan banner oluşturmaya kadar odağını bunun üzerine kurgulamış. Platformu üzerinden banner yapılabilmesine olanak tanırken, sürükle bırakla görsel yüklenmesini de sağlıyor. Küçük ama önemli detayla kolaylaştırılan adımlarda tasarımsal açıdan Facebook'u andırıyor.

adsuit-dashboard

Yeniden hedefleme konusunda mobilde ve webde geniş envanter sunan Adsuit e-ticaret siteleri için hazırladığı izleme koduyla performans odağını ön plana çıkarmayı planlıyor. Reklamverenin belirlediği hedefleri tutturan kampanyalara ağırlık veren platform, dönüşüm üretmeyen yayıncıları otomatik olarak engelliyor.

Adsuit'in Türkiye'den ve yurtdışından yatırımcı görüşmelerinde olduğu kulağımıza gelen bilgiler arasında. SaaS tabanlı girişimlerinin ülkemizde sayısı artması ve beklediği değeri görmesi umuduyla..

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.