ODTÜ Teknokent, Silikon Vadisi'ne adım atıyor! [Başvuru Formu]

ODTÜ Teknokent, Silikon Vadisi'ne adım atıyor! [Başvuru Formu]

Girişimci hızlandırma programı TeknoJumpp'ı bünyesinde bulunduran ve geçtiğimiz aylarda sizinle paylaştığımız Yeni Fikirler Yeni İşler yarışmasıyla girişimcileri destekleyen ODTÜ Teknokent Silikon Vadisi'ne adım atıyor. Silikon Vadisi'nde merkez açmayı planlayan teknokent, Eylül ayında hizmete gireceğini paylaştı.

ODTÜ Teknokent'in Silikon Vadisi Merkezi açılmasıyla birlikte girişimcilerin Silikon Vadisi'yle arasında önemli bir köprü vazifesi göreceğini şimdiden söyleyebiliriz. ODTÜ Teknokent'in açılacak merkez ile girişimcilerin ABD pazarına girmesinin kolaylaştırılması ve hızlandırılması amaçladığını belirttiği adım, bunların ötesinde geçtiğimiz günlerde McDonalds'ın Silikon Vadisi'nde ofis açmasına benzer bir görevi de üstlenecek.

Teknolojinin başkentinde konsolosluk görevi üstlenecek merkez iletişimi artırırken, ülkemizden teknoloji devlerinde çalışanları da bir araya getirmiş olacak. Bu iletişim ve ağ ile birlikte ABD'ye açılım yapmak isteyen girişimcinin işi daha kolaylaşmış olacak. En yakın örnekle Yo gibi bir fikrim var ama Türkiye'de aradığımı bulamam :) diyen girişimcilere Silikon Vadisi Merkezi ortak çalışma alanında eğitim, danışmanlık ve network desteği sunacak.

2014 Eylül ayından itibaren faaliyete geçmesi planlanan merkezde yer almak isteyen veya bu merkezden herhangi bir şekilde faydalanmak isteyen herkesi ODTÜ Teknokent aşağıdaki formu doldurmaya davet ediyor. Silikon Vadisi'ne adım atmak için oldukça kolay bir yol :) Değil mi?

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.