ODTÜ Teknokent, Silikon Vadisi'ne adım atıyor! [Başvuru Formu]
Girişim

ODTÜ Teknokent, Silikon Vadisi'ne adım atıyor! [Başvuru Formu]

Girişimci hızlandırma programı TeknoJumpp'ı bünyesinde bulunduran ve geçtiğimiz aylarda sizinle paylaştığımız Yeni Fikirler Yeni İşler yarışmasıyla girişimcileri destekleyen ODTÜ Teknokent Silikon Vadisi'ne adım atıyor. Silikon Vadisi'nde merkez açmayı planlayan teknokent, Eylül ayında hizmete gireceğini paylaştı.

ODTÜ Teknokent'in Silikon Vadisi Merkezi açılmasıyla birlikte girişimcilerin Silikon Vadisi'yle arasında önemli bir köprü vazifesi göreceğini şimdiden söyleyebiliriz. ODTÜ Teknokent'in açılacak merkez ile girişimcilerin ABD pazarına girmesinin kolaylaştırılması ve hızlandırılması amaçladığını belirttiği adım, bunların ötesinde geçtiğimiz günlerde McDonalds'ın Silikon Vadisi'nde ofis açmasına benzer bir görevi de üstlenecek.

Teknolojinin başkentinde konsolosluk görevi üstlenecek merkez iletişimi artırırken, ülkemizden teknoloji devlerinde çalışanları da bir araya getirmiş olacak. Bu iletişim ve ağ ile birlikte ABD'ye açılım yapmak isteyen girişimcinin işi daha kolaylaşmış olacak. En yakın örnekle Yo gibi bir fikrim var ama Türkiye'de aradığımı bulamam :) diyen girişimcilere Silikon Vadisi Merkezi ortak çalışma alanında eğitim, danışmanlık ve network desteği sunacak.

2014 Eylül ayından itibaren faaliyete geçmesi planlanan merkezde yer almak isteyen veya bu merkezden herhangi bir şekilde faydalanmak isteyen herkesi ODTÜ Teknokent aşağıdaki formu doldurmaya davet ediyor. Silikon Vadisi'ne adım atmak için oldukça kolay bir yol :) Değil mi?

Yorumlar (7)
 1. Odtü'lü dışındakileri almazlar buraya. Ayrıca Türkiye'nin Silikon Vadisi olacaksa ancak İstanbul'da olur. Memur kentinden silikon vadisi zor olur. Olsa da kalifiye iş gücünü zor bulurlar.

  Ve silikon vadisi denilen şey tüm dünya insanlarının buluştuğu bir yer olmalıdır. Japon öğrenciler dahi avrupa ve batı pazarına açılmak için buradaki silikon vadisine gelmelidir.

  1. Volkan Akkuş Volkan Akkuş

   Olur.

  2. ODTÜ Teknokent içinde barınan girişmleri ve geliştirilen teknolojileri bilmeden yorum yazmayın. Ankara vs. Istanbul kıyaslaması yapılacak bir konu değil ama Ankara teknoloji geliştirmek için Istanbul'dan kat ve kat daha iyi bir ortama sahip.

  3. Bu mantıkla zaten Silikon Vadisinin Kaliforniya'da değil New York'ta açılması lazımdı. Bilmeden çok fazla yorum yapılıyor artık.

 2. Oldukça güzel bir adım.

 3. Mustafa Bekçi Mustafa Bekçi

  Şeffaf olduğu sürece, aşamaları belli olduğu sürece, sorun olmaz diye düşünüyorum.

 4. Engin Mahmut Engin Mahmut

  Product name ve description ne ? Ben şimdi bir yazılımcı olarak yukardaki aptal google formunda kişisel bilgilerimden ve projemden neden bahsedeyim. Oldukça aptalca. Eğer odtu gerçekten bu formu hazırladıysa bu kafayla silikon vadisinde ne yapacak