Emre Aydın'ın online yemek siparişi girişimi BolBol.com, Android uygulamasıyla yayında

Emre Aydın'ın online yemek siparişi girişimi BolBol.com, Android uygulamasıyla yayında

Ciceksepeti.com kurucusu Emre Aydın'ın yeni girişimi BolBol.com, beklediğimiz gibi operasyonlarına önce mobilde başladı. Pazardaki en büyük rakibi Yemek Sepeti'nden mobil öncelikli olmasıyla ayrılan BolBol'un Android uygulaması yayınlandı.

BolBol'un websitesi hizmetinden önce yayına başlayan Android uygulaması şirketin mobile ilgisini de öne çıkarıyor. Uygulama ana ekranında semt/mahalle aramasıyla başlıyor. Ancak arama sonuçları sadece restoran isimleriyle değil, o restoranların ana ürünleriyle listeleniyor.

Tek tuşla ilk siparişinizi girebildiğiniz kullanımın ardından o restoranın tüm menüsüne ulaşıp diğer siparişlerinizi de verebiliyorsunuz. Yani uygulama size yakınınızdaki hangi restoranlar olduğundan ziyade, istediğiniz yemeğin yakınınızdaki hangi restoranlarda olduğunu gösteriyor.

bolbol ekran

BolBol'un mobil hizmetinde, arama seçeneklerini filtreleyebileceğiniz gibi, yine ne yemek istediğinize göre daraltabileceğiniz ayrı bir seçenek de mevcut. Örneğin pide, hamburger, kebap, salata gibi çok sayıda seçenekten bir ya da birkaçını seçerek yemek odaklı listenizi görüntüleyebiliyorsunuz. Henüz resmi lansmanı yapılmayan uygulamanın veri tabanının şu anda çok geniş olduğunu söylemek mümkün değil. BolBol'un veri tabanının ilerleyen zamanlarda daha da iyileşmesi kuvvetle muhtemel.

bolbol-android-03 bolbol-android-04 bolbol-android-06

Seçiminizi tamamladıktan sonra, sepet menüsünde siparişinizle ilgili detayları değiştirebiliyor, porsiyon ekleyip çıkarabiliyorsunuz. Facebook ile giriş yapabildiğiniz uygulama üzerinden yeni üyelik oluşturmak da mümkün. Şu anda herhangi bir online ödeme sistemi entegrasyonu bulunmayan uygulamada, klasik ödeme seçeneklerinden (yemek kartı, nakit, kredi kartı gibi) birini seçebiliyorsunuz. Ancak uygulama tanıtım yazısında online ödeme entegrasyonlarından bahsedilmesi, BolBol'un yakın zamanda bu ödeme seçeneklerini de ekleyeceği yönünde bir ip ucu veriyor.

BolBol bedava olarak indiriliyor ve yemek siparişlerinden ücret almıyor, uygulama rozet ve puanlarla kullanıcılarda bağlılık yaratmayı hedefliyor. Uygulama ile yakınınızdaki restoranları listelemeniz de mümkün. BolBol geçmiş siparişlerinize göre listenizi kişiselleştirmenizi de sağlıyor.

BolBol'u denemek isterseniz Android uygulamasını buradan indirebilirsiniz. BolBol ile ilgili daha detaylı bilgi için Arda Kutsal'ın kaleme aldığı özel haberimiz de burada. BolBol'un iOS uygulamasının önümüzdeki haftadan itibaren App Store'da yerini alacağını da yeri gelmişken paylaşalım.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.