VIOteknoloji: Video tanıtımlarla satışa sunulan teknolojik ürün fırsatları

VIOteknoloji: Video tanıtımlarla satışa sunulan teknolojik ürün fırsatları

Teknoloji ürünlerini belirli aralıklarla ve uygun fiyatla satışa sunan VIOteknoloji.com videolu ürün tanıtımlarıyla e-ticaret pazarında farklılaşmak istiyor.

Vio Teknoloji, Mynet tarafından satın alınan Vidobu'nun kurucularından Erhan Meydan ve Halid Özgür tarafından hayata geçirilmiş bir girişim. Şubat 2014 tarihinde kurulup Mayıs 2014'te satışa başlamış. Bir ay içerisinde de bireysel katılım yatırımcısı İhsan Taşer'den 1 ay içinde projeye inanıp melek yatırımcı olarak girişime dahil olmuş.

vio teknoloji video teknoloji e-ticaret 2

Girişte kısaca tanımladım ama biraz detay vermekte fayda var. VioTeknoloji, her hafta 40-500 TL fiyat aralığındaki ürünleri video tanıtımıyla satışa sunuyor. Önümüzdeki hafta 3 günde bir, ilerleyen zamanda ise her gün bir ürün satışa çıkacak. Şimdilik 15 fırsat satışa sunulmuş ve hedef tüm ürünlerinin video anlatımlı olduğu bir online satış platformu oluşturmak.

VIOteknoloji modelinde yeni dikeyler

Halen kurucu ortağı oldukları AbakUs’ta video içerikler ve nitelikli projeler üzerinde çalışan Erhan Meydan ve Halid Özgür orta ve uzun vadede yatırımı arttırıp farklı sektörler için de aynı konsepti uygulamak niyetinde. Aldığımız bilgiye göre, VIO Teknoloji yanına farklı sektörlere el atılacak. Örneğin VIO Oyuncak gibi dikey satış siteleri oluşturulacak.

Vio Teknoloji, ürünler için hazırlanan videoları Youtube reklamlarında da kullanıyormuş. Facebook video reklamları Türkiye'ye açıldığında o tarafta da reklam çalışmaları yapılacakmış.

Şurası malum ki, internette aynı ürünü almak için onlarca farklı site bulabiliriz. İlk arayışımız ucuz fiyat etiketini bulma yönünde olsa da genellikle bize güven veren siteden alışveriş yapmayı tercih ediyoruz. Vio Teknoloji de video çekimlerinin bu güveni oluşturma anlamında etkili olduğunu ve yurtdışındaki araştırmaların bunu doğruladığını söylüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.