Intel Challenge başvurusu için son hafta!

Yurtdışından ülkemize açılan en önemli girişimcilik yarışmalarında Intel Challenge Türkiye'nin başvuruları almaya başladığını paylaşmıştık ama başvurular 30 Haziran'da sona ereceği için bir hatırlatma yapmak istedik.

Ülkemizde 2. kez düzenlenen yarışmaya giyilebilir teknolojiler, gömülü sistemler ve nesnelerin interneti alanında başvuracak girişimler öncelikli olarak değerlendirilecek ama başvuru şartlarında kategorik bir sınırlandırma bulunmuyor.

Diğer yandan yarışmanın dikkat çekmemiz gereken iki şartı var; birincisi kuruculardan birinin öğrenci olması ve ikincisi de 250 bin dolardan fazla yatırım alınmamış olması.

Dünya çapında birinciye 100 bin dolar

Bu yıl da ülke birincisi olan girişim Kasım ayında UC Berkeley Üniversitesi’nde düzenlenecek yarışmada Türkiye’yi temsil ederek 100 bin dolar değerindeki para ödülünün taliplisi olacak. İlk 10’a girecek girişimlerse Girişim Fabrikası'nın değerli eğitimlerinden faydalanacak. (Geçen yılın birincisi Ingenious olmuştu.)

Webrazzi Summit 2014'te açıklanacak

Endeavor, Girişim Fabrikası ve Webrazzi tarafından desteklenen Intel Challenge Türkiye'nin kazananını 25 Eylül’de düzenleyeceğimiz Webrazzi Summit’te açıklayacağız. Yani kazanan girişim sektörün kendi alanında en değerli etkinliği olarak gördüğümüz Webrazzi Summit'e de katılma şansını yakayalacak. ;)

intelchallengeturkey.com adresinden daha fazla bilgi alabilir ve başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu yarışmada kesin olmalı dediğiniz girişimcileri de haberdar edebilirsiniz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.