Dünya Kupası'nda Yandex'ten canlı anlatım

yandex-dunya-kupasiGoogle ve Facebook'un Dünya Kupası'na özel servislerini paylaşmasının ardından Yandex de topa girdi ve Dünya Kupası için hazırladığı etklinlik alanını paylaştı. Kupa için hazırladığı havuzda maçları canlı anlatımla paylaşacak olan Yandex, Türkiye'den kullanıcıların son 1 saatte Dünya Kupası odağında yaptığı aramaları da paylaşıyor.

Arama motoru görevini ve yerelleştirmeyi ön plana çıkan Yandex, hem maçları canlı anlatımla paylaşarak medya görevini üstleniyor hem de sonrasında arama motoru görevine dönerek kullanıcıların maç sonrası gollere ve özetlere ulaşabilmesini sağlıyor.

Maç sırasında canlı anlatım, maç sonrasında video içeriğe ulaşabilmesinin haricinde Yandex maç öncesi ekranında takımlarla ilgili kadro bilgileri, maç saati ve maçın hangi kanalda yayınlandığı bilgisini de sunuyor. Takımların giyeceği formaya kadar detaylı bilgi paylaşan Yandex'in takım oyuncularının sayfalarına fotoğraflarını koymaması önemli bir eksiklik olmuş.

Kullanıcılar Google'da olduğu gibi Yandex'te de arama sonuçlarını ekranlarında görebileceği gibi doğrudan Yandex'in hazırladığı etkinlik alanından da ilerleyebilirler. İlgilenenler buradan Yandex'in Dünya Kupası sayfasına ulaşabilirler.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.