Google’dan Dünya Kupası’na özel hazırlıklar
Arama
Dijital

Google’dan Dünya Kupası’na özel hazırlıklar

google-dunya-kupasi

Özel etkinlikler için yeniliklerini devam ettiren Google, Dünya Kupası için iki yeniliğini devreye aldı. FIFA’yla yaptığı iş birliği neticesinde Google; arama sonuçlarında maç takvimini, grupların puan durumunu ve elemeleri ayrı ayrı gösterecek. Dünya Kupası aramasına çıkan alanda yer alan bilgiler kullanıcıya önemli bir kolaylık sağlarken yayıncıların trafik beklentilerini düşürecek gibi görünüyor.

Google’ın bu hizmetinin getirdiği kolaylığın haricinde akıllara restoran menülerini arama sonuçlarında direkt göstermeye başlayan teknoloji devi etkinliklerde de yeni bir hizmeti devreye alır mı sorusunu getiriyor. Google’ın Dünya kupası için sunduğu bilgiler arasında arama motoru sonuçları haricinde stadyumların iç görüntülerinin Haritalar’da gösterilmesi de bulunuyor.

Haritalar servisiylestadyumları gezmek isteyenler buradan göz atabilirler, fiksture bakmak isteyenlerse buradan ulaşabilirler.

google-maps-stadyum

Yorumları GösterYorumlar Gizle (2)
 1. youngflash77 dedi ki:

  Yakında bilginin çoğuna doğrudan google’dan almaya başlayınca bir çok site ve servis gereksiz hale geliyor olacak. Google’a birşey aramak için değil artık sormak için gireceğiz.

 2. Utku dedi ki:

  Merhaba,
  Konu ile alakalı aşağıdaki yazıda dikkat çekici bulabilirsiniz…
  http://searchengineland.com/dont-see-world-cup-ads-google-2-193534

  Hoşça kalın

Bir Yorum Yazın