Adphorus, Türkiye'den Facebook'un Ads PMD rozetini alan ilk firma oldu

Adphorus, Türkiye'den Facebook'un Ads PMD rozetini alan ilk firma oldu

Facebook'un kendi ekosistemini oluşturduğu Preferred Marketing Developer Program'ının reklam odağındaki rozeti Ads'ine ülkemizden ilk defa bir şirket kabul edildi. Geçtiğimiz Şubat ayında Ads PMD olmak için hazırlıklarının sürdüğünü paylaştığımız Adphorus, Facebook tarafından yeterli görülerek programa dahil edildi.

Dünya genelinde 48 Ads PMD'den biri olan Adphorus, bu rozetle Facebook'un reklam API'na erişim hakkıyla birlikte kendi teknolojisini geliştirerek hedefleme çözümleri sunabilecek. Sosyal ağdaki kullanıcıyı hedeflemenin ötesinde Adphorus hatırlayacağınız üzere Flappy Bids oyunuyla reklam maliyetleri optimizasyonuna iddiasını kuvvetlendirmişti.

Geçen süre içerisinde Facebook mobil odakta reklam ağı Audience Network tanıtmış olmasıyla birlikte adphorus'un ulaştığı kitle her geçen gün daha da artacak olmasıyla birlikte reklam verenler için önemli bir alternatif olacak görünüyor. Türkiye odağının haricinde EMEA bölgesini hedefleyen girişim şimdiden önemli reklam verenlere ulaşmış.

GittiGidiyor, Lidyana ve Trendyol'un haricinde Dubai'den önemli reklam verenleri kısa bir zaman içerisinde portföyüne ekleyen girişimin umarım yakın zamanda özellikle EMEA bölgesinde başarılarını sıkça duyarız.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.