Vertu Android'e ve dokunmatik ekrana alıştı: Signature Touch

Vertu Android'e ve dokunmatik ekrana alıştı: Signature Touch

Bugüne dek her zaman oldukça lüks ve pahalı telefonlar üretecen Vertu, ilk kez geçtiğimiz yıl Android işletim sistemli telefon üretmeye başlamıştı.

Vertu Ti modeliyle, Android işletim sisteminde dokunmatik ekranlı bir telefonla ilk kez piyasaya çıkan akıllı telefon üreticisi, anlaşılan Android pazarında aradığını bulmuş ve bundan sonraki telefonlarını da Android işletimiyle duyurmaya başlamış gibi gözüküyor.

Vertu Signature serisine bir kardeş olarak gelen Vertu Signature Touch, Android işletim sistemli bir telefon. Bildiğiniz gibi daha önce Vertu, Ferrari gibi şirketlerle ortaklık yapmış ve özel telefon modelleri de üretmişti. Ancak Signature Touch'da kullandığı bu lüks markalar, ürünün sadece dışını değil, iç donanımını da etkilemiş olduğunu söyleyebiliriz. Vertu Signature Touch'da, kulaklık konusunda Bang & Olufsen markasıyla çalışan Vertu, kamera konusunda da Hasselblad ile birlikte çalışmış ve çıtayı bir hayli yükseltmiş durumda.

vertu-signature-touch-16-690x542

Orijinal deri kaplı bir kaplamayla gelen Vertu Signature Touch, 8 alternatif renk ve deriye sahip. 2.1 MP ön kamerası bulunan Signature Touch'ın 13 MP arka kamerası ve dahili LED flaş özelliği bulunuyor. Qualcomm'un Snapdragon 800  işlemcisinin kullanan Signature Touch, Android 4.4 KitKat işletim sistemiyle çalışacak.

2275mAh'lik bataryası bulunan Signature Touch, kablosuz şarj desteğiyle geliyor. 2GB RAM ve 64GB hafızası bulunan Signature Touch'ın satış fiyatının ise tam 11 bin 300 dolar olacağını belirtelim.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.