Vertu, 19 bin TL'lik Android'li modelini tanıttı
Mobil

Vertu, 19 bin TL'lik Android'li modelini tanıttı

 • Vertu, üzerindeki pırlantalarla, deri işlemelerle ve el yapımı özelliğiyle dünyanın en pahalı telefon markaları arasında yer alıyor.

vertu android telefon: vertu tiVertu, üzerindeki pırlantalarla, deri işlemelerle ve el yapımı özelliğiyle dünyanın en pahalı telefon markaları arasında yer alıyor. Nokia'nın elden çıkardığı Vertu'nun ürettiği telefonlar 10 bin TL civarında fiyat etiketiyle dikkat çekiyor.

Akıllı telefonların, günlük hayatta birçok ihtiyacı karşılaması ve uygulamalara hızlı erişim sağlaması, daha önce Symbian işletim sistemi kullanan Vertu'nun Nokia'dan ayrılması üzerine Android'e yönelmesinin yolunu açtı. Şirket, ilk Android işletim sistemli akıllı telefonunu duyurarak önemli bir hamle gerçekleştirdi.

İlk defa "Android destekli" sloganlarına yer verilen Vertu'nun yeni telefonun ismiyse Vertu Ti olarak açıklandı. Android 4.0 işletim sistemine sahip olacak Vertu Ti, cihaza özel bir arayüz de bulunacak. Bunun yanı sıra cihazda 3.7 inçlik çizilmez safir kristal ekran, titanyum dış kaplama, 1.7 GHz'lik işlemci, 1 GB RAM, 8 megapiksel kamera, 64 GB dahili hafıza ve 4G gibi özellikler bulunacak.

vertu android telefon: vertu ti

Avrupa fiyatı 19 bin TL

İşin can alıcı kısmı ise lüks telefonun fiyatı. Avrupa fiyatı 7 bin 900 euro olarak açıklanan Vertu Ti'nin Türkiye fiyatı yaklaşık 19 bin TL olabileceğini düşünüyoruz. Vertu Ti'nin 19 bin TL'lik fiyatıyla Türkiye'den müşterisi çıkar mı şimdiden söylemek zor. Ancak özellikle otomotiv sektöründen Türkiye'deki lüks markalara olan düşkünlüğü az çok tahmin edebiliyoruz.

Konuyla ilgili BBC'ye konuşan Vertu CEO'su Perry Oosting, Windows Phone işletim sistemi yerine neden Android'i tercih ettiklerini anlattı. Perry Oosting, Windows Phone'nun başarılı olduğunu, ama hala küçük bir pazara hitap ettiklerini söyledi. Android işletim sisteminin küresel çapta yüzde 60'lık pazar payına sahip olduğunu dile getiren Perry Oosting, bir ekosistemin parçası olmak istediklerini söyledi.

Yorumlar (8)
 1. Tahtakaleye ne zaman duser bununla ilgili bir aciklama var mi?

 2. Sunrise58 Sunrise58

  bence gerek yok bu telefona sadece ekranı ve dış kaplama sına para verıyoruz özellikler olarak birşeyi yok

 3. bizde operatörler yerine toki satar ancak...

 4. Alanları da tanıtmış mı? GÖrüp gülseydik bi :)

 5. Vatandaş Vatandaş

  parası olan herkes alır, gülmek için sebep aramamak gerek sonuçta kendi parasını harcıyor.biride özellik olarak birşey yok demiş :) kaç tane 1.7 ghzlik telefon görmüş acaba onu da sormak gerek? yazıda da lüks düşkünü bir ülke olduğumuz yazılmış bu cümleye de kesinlikle katılıyorum.illaki alan olur alanlara da gülmek yerine saygı duymak gerekir.

  benim yorumlamam bu kadar, haydi hayırlı işler..

 6. Sunucu niyetine kullanılabilir. Taşınabilir olması cabası :D

 7. Fevzi Fevzi

  Bilmeyenler için ama öğrenseler de onlar için önemli olmayacak Vertu sahibi olmanın getirdiği avantajlar detayları şu şekildedir; emrinize amade 24 saat hazır helpdesk desteği.(dünyada nereden arıyorsanız oranın operatör fiyatlandırmasını ödüyorsunuz!). birçok lüks mekanda, otelde ciddi indirimler. birçok etkinlikte bilet, davetiye bulma yardımı. (konser, parti, tiyatro, filmlerin galası vb) telefonun getirdiği yeni bir sınıf. bir nevi bugatti sahibi olma.

 8. Melih Melih

  yılan oyunu var mı