Vertu, 19 bin TL'lik Android'li modelini tanıttı

Vertu, üzerindeki pırlantalarla, deri işlemelerle ve el yapımı özelliğiyle dünyanın en pahalı telefon markaları arasında yer alıyor.
Vertu, 19 bin TL'lik Android'li modelini tanıttı

vertu android telefon: vertu tiVertu, üzerindeki pırlantalarla, deri işlemelerle ve el yapımı özelliğiyle dünyanın en pahalı telefon markaları arasında yer alıyor. Nokia'nın elden çıkardığı Vertu'nun ürettiği telefonlar 10 bin TL civarında fiyat etiketiyle dikkat çekiyor.

Akıllı telefonların, günlük hayatta birçok ihtiyacı karşılaması ve uygulamalara hızlı erişim sağlaması, daha önce Symbian işletim sistemi kullanan Vertu'nun Nokia'dan ayrılması üzerine Android'e yönelmesinin yolunu açtı. Şirket, ilk Android işletim sistemli akıllı telefonunu duyurarak önemli bir hamle gerçekleştirdi.

İlk defa "Android destekli" sloganlarına yer verilen Vertu'nun yeni telefonun ismiyse Vertu Ti olarak açıklandı. Android 4.0 işletim sistemine sahip olacak Vertu Ti, cihaza özel bir arayüz de bulunacak. Bunun yanı sıra cihazda 3.7 inçlik çizilmez safir kristal ekran, titanyum dış kaplama, 1.7 GHz'lik işlemci, 1 GB RAM, 8 megapiksel kamera, 64 GB dahili hafıza ve 4G gibi özellikler bulunacak.

vertu android telefon: vertu ti

Avrupa fiyatı 19 bin TL

İşin can alıcı kısmı ise lüks telefonun fiyatı. Avrupa fiyatı 7 bin 900 euro olarak açıklanan Vertu Ti'nin Türkiye fiyatı yaklaşık 19 bin TL olabileceğini düşünüyoruz. Vertu Ti'nin 19 bin TL'lik fiyatıyla Türkiye'den müşterisi çıkar mı şimdiden söylemek zor. Ancak özellikle otomotiv sektöründen Türkiye'deki lüks markalara olan düşkünlüğü az çok tahmin edebiliyoruz.

Konuyla ilgili BBC'ye konuşan Vertu CEO'su Perry Oosting, Windows Phone işletim sistemi yerine neden Android'i tercih ettiklerini anlattı. Perry Oosting, Windows Phone'nun başarılı olduğunu, ama hala küçük bir pazara hitap ettiklerini söyledi. Android işletim sisteminin küresel çapta yüzde 60'lık pazar payına sahip olduğunu dile getiren Perry Oosting, bir ekosistemin parçası olmak istediklerini söyledi.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.