Twitter mobil uygulamalar için doğal reklam platformları geliştiren Namo Media'yı satın aldı

Twitter mobil uygulamalar için doğal reklam platformları geliştiren Namo Media'yı satın aldı

Son dönemde uygulama yayıncıları için doğal reklam çözümleri geliştirmeye ağırlık veren Twitter, geçtiğimiz Eylül ayında MoPub'ı satın almıştı. Yakın geçmişte MoPub'ın doğal reklam platformunu bütün yayıncılarına açmasının ardından, şirket bu yönde tamamlayıcı olarak görebileceğimiz bir adım atarak Namo Media'yı satın aldığını duyurdu.

Halihazırda Twitter ile birlikte çalışan Namo Media, mobil uygulamalar için doğal reklam platformları geliştiriyor. Banner reklamlarına alternatif olacak ve kullanıcı deneyiminden ödün vermeyecek çözümler arayan uygulama geliştiricileri hedefleyen girişimin esin kaynağı da Facebook ve Twitter'ın akış içi reklamları.

Namo Media, uygulamalarından reklamlarla para kazanmak isteyen kullanıcılara hazır ya da kendilerinin tasarlayabileceği doğal reklam platformları sağlıyor. Kullanıcılar, uygulama performanslarını ve  aynı zamanda gelirlerindeki değişimi görebilecekleri analizlere de erişebiliyorlar Namo Media üzerinden.

Halihazırda MoPub takımıyla birlikte çalışan Noma Media'nın teknolojisinin, satın almayla birlikte, MoPub'a eklemleneceği belirtiliyor. Noma Media, Twitter çatısı altında doğal reklam platformları geliştirmeye devam edecek. Namo Media'nın var olan kullanıcılarının MoPub'nın doğal reklam platformuna geçiş yapacağı belirtiliyor.

Noma Media bugüne kadar Google Ventures, Andreessen Horowitz, Betawoks, Trinity Ventures, Susa Ventures gibi önde gelen yatırımcılar tarafından desteklenmiş. Mobil önceliği açıkça görülen bu satın almayla Twitter reklam ağını, Facebook'un f8 etkinliğinde tanıttığı Audience Network rekabeti karşısında geliştiriyor gibi  görünüyor.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.