Hakan Baş ve Alper Özdemir'in girişimi Anibera iddialı bir 3D animasyon filmiyle karşımızda
Eğlence

Hakan Baş ve Alper Özdemir'in girişimi Anibera iddialı bir 3D animasyon filmiyle karşımızda

Hakan Baş ve Alper Afşin Özdemir Türkiye'nin son dönem seri girişimcilerinden. Lidyana.com CEO'su Hakan Baş, aynı zamanda Peak Games ve dijital pazarlama ajansı Krombera'nın kurucu ortağı. Krombera'da Ajans Başkanı olan Alper Özdemir ise Doktorburada.com'un yatırımcılarından. Bir süre önce bir animasyon ajansı kurmak üzere bir araya gelen ikilinin son girişimi ise Anibera oldu. 3D prodüksiyonları baştan uca ele alma vizyonuyla kurulan Anibera Animasyon Ajansı ses getirecek bir projeyle karşımızda.

İkilinin "Anibera'nın gözbebeği" olarak niteledikleri proje, Evliya Çelebi  ve Ölümsüzlük Suyu adında Türkiye'de yapılan ilk 3D animasyon filmlerinden biri. Yaklaşık 3 yıl süren bir çalışmanın ürünü olan Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu'nun 24 Ekim'de vizyona girmesi planlanıyor.

Ab-ı Hayat'ın (Ölümsüzlük Suyu) peşindeki Evliya Çelebi'nin Mısır'ın antik çağlarında başlayan ve bugünün İstanbul'unda devam eden macerasının anlatıldığı film, İstanbul'un en kapsamlı 3D modellemelerinden birini sunma iddiasında. Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu'nun yönetmenliğini şimdiye kadar X-Men 2, Halka 2, Narnia Günlükleri, Yüzyüze, Mumya, Monsters vs. Metropolis gibi Hollywood'dan ve 1453 Fetih, Çanakkale 1915 gibi Türkiye'den gişe filmlerinde özel efekt süpervizörlüğü  yapan Serkan Zelzele üstleniyor. Filmde Evliya Çelebi'yi de ünlü aktör Haluk Bilginer seslendiriyor.

İlgilenenler için filmin sinopsisi ise şöyle:

"Ölümsüzlük Suyu’nun, Ab-ı Hayat’ın peşinde olan Evliya Çelebi 17. Yüzyılda, Nil Nehri kıyısında aradığını bulur. Ancak Firavuniçe, Evliya Çelebi'nin bu mutluluğu doya doya yaşamasına izin vermez ve Evliya Çelebi uzun bir uykuya dalar. Uyandığında ise kendisini iki kıtanın kesiştiği İstanbul’da bulan Evliya Çelebi’ye ölümsüzlük suyunu 400 yıl önce onunla beraber içen dostu ve en yakını kazcağızı yol arkadaşı olur. Günümüz İstanbul’unda uyanan Çelebi’ye hikayede akıllı ve zeki olan, on yaşındaki sevimli Arda arkadaşlık eder. 17. Yüzyılda ölümsüzlük suyu üzerine döküldüğü için 400 yıllık bir ömür kazanan ve ömrünü ölümsüzlük suyunun geri kalan kısmını bulmaya adayıp Evliya Çelebi’nin peşine düşen Firavuniçe, Evliya Çelebi’ye İstanbul’da da rahat vermez. Amacı ölümsüzlük suyu ile beraber sonsuz gücün sahibi olmaktır. 

17. Yüzyıldan günümüze uzanan hikayesi hem çocukları hem de yetişkinleri eğlenceli bir serüvene sürükleyecek.

 

Yorumlar (12)
 1. Ellerinize saglik. Gercekten bravo!

 2. Bu 15 saniye ile yorum yapmak doğru olmaz , fakat beni fazlasıyla heycanlandırdı ve umut vadeden bir film. Zaten üstad'lar bile işin içine girdiyse . Çok başarılı olacak demektir. Sonunda Türk Sineması animasyona iddaa'lı bir giriş yaptı. Umarım evrensel filmlerde çıkarırız.

  Tüm ekibin eline sağlık , uzun fragmanı sabırsızlıkla bekliyoruz.

  NOT : Animasyonda kendi şehrini kendi cami'ni görmekte ayrı bi zevk ve gurur.

  1. Üstadlar mı Hakan Baş mı ? :D animasyon filmlerini dünyada yapan şirketler kişiler ve bütçelerine bi göz atın derim.

 3. Emre Bektas Emre Bektas

  Çok başarili İnşallah boyle 3D filmlerin devamı gelir

 4. İkinci Şahin Michael Derun vakası olmazlar umarım, başarılar dilerim.

 5. Gökhan Gökhan

  Senaryo-Grafikler harika duruyor çok beğendim çok iyi oldu çok da güzel oldu tamam mı :D şaka maka bu insanlar bu filmde emeği geçenler filmin yapımcı şirketi benim gözümde Türk Sinema sının bir mihenk taşı yerleştiriyorlar tıpkı hasan karacadağ nın türk korku filmine getirdiği yeni anlayışla bir öncülük etmesi gibi takdir edilesi insanlar bunlar

 6. Uncharted olmuş bu sanki biraz.

 7. Mezzomortoorhan Mezzomortoorhan

  17. yüzyılda ne firavunu be?

 8. Oyun Modları Oyun Modları

  Böyle güzel şeyler görmek gerçekten gurur duymamızı sağlıyor..

 9. Böyle bir girişimin olması ve vizyona gircek olması Türk Sineması açısından mükemmel

 10. Hayalimdeki iş diyebilirim. Herzaman bir pixar yaratma fikri bende yıllardır var ancak buna ne yetecek kadar param malesef yok :) 300-500 milyon dolarım olsa ilk yapacağım iş animasyon işine girmek olurdu.

 11. burda calisan bir arkadasim soyledi. Bu animasyon tamamen hollan'dada yapildi. Bu firma sadece Turkcelestirme yapiyor. Yani anlayacaginiz Turkler yapmamis.