HepBizimle.com: Hayatını kaybedenler için anı platformu

HepBizimle.com: Hayatını kaybedenler için anı platformu

Bu yazıda siz Webrazzi okuyucularına tanıtacağımız girişim, Türkiye'de hayatını kaybeden insanlar için oluşturulan ilk platformlardan biri olan HepBizimle.com.

HepBizimle'de kullanıcılar; hayatını kaybeden bir yakınları ya da sevdiği bir kişi için anı sayfası oluşturup başka insanların o kişiyle ilgili anı ve fotoğraf paylaşmasına olanak tanıyabiliyor ya da hali hazırda başkası tarafından oluşturulan anı sayfasına içerik girebiliyor.

Daha önce yurtdışında benzerlerine sıkça rastladığımız bir modele sahip olan HepBizimle'yi vefat eden insanlar için bir sosyal ağ ya da anı platformu olarak tarif edebiliriz. Berker Sırman, Evin Taş ve Tolga Akyüz tarafından kurulan HepBizimle, yayın hayatına ise 1 ay kadar önce başlamış.

HepBizimle'ye dilerseniz Faceboook ve Twitter gibi sosyal ağlarınızla dilerseniz de platformun kendi üyelik formu üzerinden giriş yapıp çok kısa sürede kaybettiğiniz bir yakınınız veya sevdiğiniz bir kimse için anı sayfası oluşturabiliyorsunuz. Kullanıcılar HepBizimle'de anı sayfası oluştururken kişinin fotoğraf, doğum-vefat tarihi, isim-soyisim, bilgisi ve son olarak 120 karakterle sınırlanan bir sabit mesaj girebiliyor. Bunların yanında sayfanın temasını da seçebilen -şu an için 5 farklı tema mevcut- kullanıcılar, anı sayfasını isteğine bağlı olarak 'herkese görünür' ya da 'gizli' olarak ayarlayabiliyor. Bu arada platform başarılı arayüzü ve kolay kullanımı ile dikkat çekiyor.

hepbizimle-ekran-goruntusu

Tüm bu işlemlerin ardından oluşturulan anı sayfasında ziyaretçiler kişiyle ilgili fotoğraf ve anılarını paylaşabiliyor, sanal olarak sayfaya çiçek bırakabiliyor. Örnek olması açısında bazı ünlü isimlere ait olan anı sayfalarını inceleyebilirsiniz: Kemal Sunal, Hulusi Kentmen ve Nazım Hikmet Ran.

HepBizimle'nin gelir modeli ve büyüme stratejisi

Girişimin gelir modeli ise ileride devreye girmesi planlanan 'premium üyelik' üzerine kurulu. Ücretli olarak HepBizimle'ye üye olan kullanıcılar daha fazla multimedya içerik ekleme ve bazı kişiselleştirme özellikleri gibi haklara sahip olacaklar. Bu arada ücretsiz üyelik tipinin sonsuza kadar devam edeceğinin de altını çizmiş olalım.

hepbizimle-com-poster-2

HepBizimle'nin kurucu ortaklarına girişimin büyüme stratejisini sorduğumuzdaysa şu cevabı aldık: "Ortaklıklar kurarak yola devam etmeye çalışıyoruz. Çeşitli kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarını platformumuza davet ediyoruz; birlikte neler yapabiliriz, nasıl servisler sunabiliriz araştırıyoruz. Birlikte çalışmaya son derece açığız. Bu hepimizin hassas olduğu bir konu ve hep beraber daha fazla fayda yaratabileceğimize inanıyoruz."

HepBizimle; Subsolutely çatısı altında kurulan bir girişim. HepBizimle ekibinin kurucu ortaklığını üstlendiği Subsolutely'nin kısa bir süre önce tohum yatırımı aldığını eklemekte yarar var.

HepBizimle'de 1 ayda oluşturulan anı sayfası sayısı 150'nin üzerinde

23 Nisan günü yayın hayatına başlayan platform üzerinde bugüne kadar 150'nin üzerinde anı sayfası oluşturulurken bu sayfaların çoğunun bir ünlü ya da topluma mal olmuş bir kişiye ait olduğunu söyleyebiliriz. Yaklaşık olarak 1 aylık geçmişe sahip olan HepBizimle, şu an içerik olarak yolun fazlasıyla başında görünüyor.

Özünde bir içerik girişimi olmasından dolayı -diğer tüm içerik girişimlerinde de olduğu gibi- başarı için önünde oldukça zor ve uzun bir yol bulunan HepBizimle; kurabileceği muhtemel iş ortaklıkları, gelir modelinin başarı potansiyeli ve ekibinin profesyonelliği ile dikkat çekiyor. Girişimle ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.