Girişim Ofisleri'nde bu hafta n11.com'un ofisini ziyaret ettik
Webrazzi TV

Girişim Ofisleri'nde bu hafta n11.com'un ofisini ziyaret ettik

Girişim Ofisleri'nin bu haftaki bölümünde Ümit, n11.com'un ofisini ziyaret ediyor. İTU ARI 3'teki şirketin merkez ofisinde bizi n11.com Güven Yönetim Merkezi Müdürü Emre Berk karşılıyor. Berk ile birlikte şirketin kuruluş hikayesinden başlayarak şirketin farklı departmanlarını, çalışma alanlarını, dinlenme alanları geziyoruz.

Açık bir pazaryeri olarak kendini tanıtan n11.com'un operasyonunda toplam 270 kişilik bir ekip çalışıyor. Güney Koreli SK Grup ve Doğuş Grubu'nun eşit ortak olarak kurduğu şirketin geniş çalışma alanında küçük bir spor salonu da yer alıyor.

WebrazziTV'de 70'in üzerinde bölümünü yayınladığımız Girişim Ofisleri'nin tüm bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (17)
 1. Keyifli bir sohbet olmuş..

  Personeline yatırım yapan firmalar hep kazanmıştır, kazanacaktır...

 2. n11 neden İTU ARI 3 Teknokent'te anlamıyorum? Bu tip yerlere desteğe ihtiyacı olan girişimleri almaları lazım değil mi? n11'in paraya mı yada ssk, vergi teşvikine ihtiyacı mı var?? Doğuş gurubu işte.. çok söze gerek yok heralde...

  1. Teknokent ler plaza yonetimlerinden farksız. Vodafone, Softech vs şirketler doldurmus kocaman ofisleri

  2. Mezzomortoorhan Mezzomortoorhan

   Maalesef teknokentler büyük şirketlerin IT arka bahçesi konumunda. Inovatif firma yok denecek kadar az.

 3. Bahtiyar Bahtiyar

  Emre Bey'in sol eli 16 dk hiç dışarı çıkmazmı ya :) güzel ofis ama tebrikler.

 4. Ülkedeki büyük holdingler parekendecilik ve e-ticaret dışında birşeyler de yapsalar keşke

 5. Güzel bir ofis, Bogaz'a karsi fitness salonu ve pingpong oynamakta ayri keyif. Fakat cogu ofiste ergonomiye önem verilmedigini görüyorum.. Umarim buna da yatirim yaparlar en kisa surede.

 6. Satıcılardan sattıkları ürunden %25 e varan komisyon kesintileri var .Bu rakam inanılmaz fazla ! Gözden geçirilmeli.

 7. Mert Meriç Mert Meriç

  işte tam teknokente yakışan şirket, bravo İTÜ, ar-ge ne ki, halbuki plaza işletmeciliği iyi kazandırıyor!

 8. Buyuk bir şirket olduğu için şuan o ofiste halen iş yapabiliyorlar. Normal bir proje ile bu sistemi yapın sanal posları bankalar riskli görüp 3 ay içerisinde tek taraflı fes etmezler ise ben adımı değiştiririm.

  Webrazzi'nin en çok sevdiğim bölümüydü girişim ofisleri artık nefret ediyorum. Hiç inandırıcı değil. Para dan ve proje den öte arkanızda büyük bir holding yok ise bankalara bağımlı iseniz elinizde patlar. Aksini idda eden var ise buyursun Eskişehir'deki ofisime :)

  1. bu her sektör için aynıdır büyük olmazsan ona göre bir ofiste olursun :) Sonuçta bu şirketlerde kuruldukları anda dünya devi değillerdi zamanla çok çalışarak bu tür ofislere sahip olunabilir.

   1. Hocam yanlış anlamayın heves kırmak yada saçmalamak için değil;

    Evet bir gazete çıkaracak olsanız yada bir otel sahibi olsanız haklısınız. Ancak söz konusu bir e-ticaret ve açık pazar mantığı ile çalışıyor ( çok fazla kredi kartı işlemi) demek oluyor benim kastım bu firmalar.

    Hatta çok açık net marka vereyim gecen hafta İng bank şubeden çağrıldık banka müdürleri tanıyor kaç kere ofisimizi ziyaret ettiler... Nasıl bir froid filtresine sahip olduğumuzu biliyorlar yani filtreyi geçemeyen ödemeler iptal oluyor ki 2 senedir bankadan itiraz almış ödememiz YOK :)

    Gerekçe çok fazla ödeme alıyorsunuz çok fazla iade yapıyorsunuz Genel merkez sizi riskli buldu tek taraflı fes ediyoruz.. Peki bu durumda sahibinden com olsaydı iptal eder miydiniz diye soruyorum doğrusu etmezlerdi diyor.

    Diyecek çok da fazla bir şey kalmıyor anlayacağınız. O saatten sonra istediğinizi yapın bir muhatap bulamazsınız ne tür filtre uyguladınız kaç para yatırım yaptınız sisteminiz ne kadar kusursuz yada ne kadar önü açık umurlarında olmuyor.

    Yani bir gün gaza gelip böyle bir sistem kurarsanız önce kendinize bir holding arayın işin sırrı burada projede değil.. Bu projenin benzerleri zaten var yeni birşey bulmadılar ama şuan çok iyi konumdalar..

   2. Evet bir gazete çıkaracaksanız yada otel kuracaksanız haklısınız. Çok çalışarak bir yerlere varabilirsiniz. Ama olay bir e ticaret ise kredı kartı ile yüksek cirolar dönüyor ise Türkiye'de arkanız da bir holding yok ise imkansız diye bilirim.

    Eskisini bilmiyorum son 2 sene içerisinde ödeme hizmetleri ile uğraşıyorum. Projem son 1 sene içerisinde yüksek cirolara ulaştı ve kredi kartından tek itirazım yok. Şube mudur ve temsilcileri ile ofisimiz de devamlı toplantılar yapıyoruz ve tüm güvenlik fitrelerimizi biliyorlar.

    Sonuç ..... Çok fazla ödeme alıyorsunuz ve iptalleriniz de çok fazla bankamız sizi riskli buldu kusura bakmayın tek taraflı fesih ediyoruz.. İşte bu saatten sonra yapabileceğiniz hiç bir şey yok. Sizin projenizin ne kadar kusursuz olduğu ne önlemler aldığınız yada kaç para harcadığınızın önemi yok. 1 banka dan fesih aldığınızda tbb bu sergilendiği vakit 2 ay içerisinde tüm bankalarınızı kaybedersiniz.

    İşin özü açık pazar sistemi ile çalıan büyük sitelerimiz zaten var şuan ben açsam yenilikçi değil isem tutturma ihtimalim çok düşük ama arkamda büyük holding varsa sorun değil. :) demek istediğim buydu.

 9. "Spor bizim için önemli" deniyor ama o esnada içeride bir kişi bile yok. Yurdumun insanının spordan anladığı futboldur güzel kardeşim, sizin o spor odanız da şirketiniz için güzel bir uygulama olmasına rağmen maalesef böyle boş kalmaya mahkum görünüyor.

  1. çekiniyorlar baksana kadın kamerayı görünce kadın mutfağa girmedi :)

 10. Satıcılardan alınan kar yüzdelerinin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Satıcılar için daha cazip oranlar seçilmeli...

 11. Banka kartlarının kullanım oranları, kredi kartlarından nakit çekme sıkıntısı yaşayan kullanıcıların, esnek hesap adı altında tanımlanmış krediye ulaşma çabası olmasın.

Webrazzi Kariyer
Bütün Pozisyonlar
Webrazzi Etkinlikleri