Vitringez'den gençlerin online alışveriş alışkanlıkları infografiği

Vitringez'den gençlerin online alışveriş alışkanlıkları infografiği

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında kurulduğunu paylaştığımız Vitringez, gençlerin online alışveriş alışkanlıklarına dair infografik yayınladı. Ziyaretçilerinin yüzde 58'sinin 18-30 yaş aralığında olduğunu belirten girişim, satın alma alışkanlıklarında bilineni yeniden ortaya çıkarmış.

Genç kadınların internet üzerinden en fazla alışveriş yaptığı ürünler giyim ve parfüm olurken, genç erkelerin tercihleri ayakkabı, saat ve güneş gözlüğü olduğu paylaşılıyor. Tercihler konusunda tahminleri yanıltmamasına karşılık infografikte gençlerin online alışverişte Çarşamba ve Perşembe günlerini tercih etmesi dikkat çekiyor.

Çarşamaba ve Perşembe günleri akşam 8 ile 12 arası gençlerin en çok alışveriş yaptığı saatler olarak açıklanırken kızların satın almaya giden süreçte daha fazla zaman harcadıkları da infografikte yer alıyor. Genç kadınların en fazla alışveriş yaptığı beden medium, erkelerinse large olduğu paylaşılırken, renklerde genç kadınların seçimi kırmızı ve siyah, erkeklerinse beyaz, siyah, gri ve asker yeşili renklerinin olduğu yer alıyor.

vitringez_infographic-V2

Teknoloji dünyasındaki gelişmeleri takip edin. Neleri size ulaştırmamızı istersiniz?
Abonelik kaydınız başarıyla oluşturuldu.